Глава MI6 назвав Китай «абсолютним співучасником» вторгнення Росії в Україну
Джерело: Politico.
Глава Секретної розвідувальної служби Великої Британії (MI6) Річард Мур заявив, що Китай та його глава Сі Цзіньпінь є “абсолютними співучасниками” російського вторгнення в Україну. Він попередив, що Пекін закладає “пастки даних” для інших країн в угодах, що укладаються у будь-яких сферах.
За його словами, країни мають бити на сполох, якщо в угодах з Китаєм буде присутній пункт про необхідність доступу до будь-яких наборів даних. Він наголосив, що ці пастки підвищують вразливість країн і розмивають суверенітет держав.
“Це саме та умова в будь-якій угоді, через яку слід бити на сполох”, – сказав Мур.
Глава служби прямо звинуватив Китай у причетності до вторгнення в Україну, згадавши, що “китайці дуже чітко підтримали росіян” дипломатичним шляхом на початку повномасштабної війни.
“Китай і його комуністичний правитель Сі Цзіньпін є “абсолютними співучасниками” вторгнення Росії в Україну”, – заявив глава Секретної розвідувальної служби.
Під час ключових голосувань в ООН Пекін вирішив утриматися, повторював російські наративи, “особливо в таких місцях, як Африка та Латинська Америка, звинувачуючи НАТО і все таке інше”. Він згадав мирний план” для України, який назвав “широко дискредитованим”.
“Як я знаю, багатьом росіянам видається глибоко незручним те, що баланс сил між ними (Росією та Китаєм, – ред.) змінився. Дуже важко дивитися на них і не визнавати, що один зараз дуже підвладний іншому”, – додав Мур.
Щодо доступу до даних, глава MI6 навів ситуацію, коли під час пандемії COVID-19 у Пекіні вимагали від країн ділитися даними про вакцинацію як умову отримання китайських вакцин. За його словами, доступ країни до величезного набору даних і практика незаконного “накопичення” даних з-за кордону дають Китаю певні переваги у розробці штучного інтелекту.
Він наголосив, що MI6 “разом з союзниками має намір виграти перегони за освоєння етичного і безпечного використання штучного інтелекту”. MI6 бачать небезпеку у тому, що Пекін нині втрачає політичний нейтралітет, підтримуючи корумповані або сумнівні режими.
“Пекін відмовився від обережності й стає все більш агресивним за кордоном, посилюючи репресії всередині країни. Пекін підтримує кілька сумнівних і корумпованих авторитарних режимів по всьому світу, таких як Іран і М’янма”, – підкреслив Мур.
- 16 липня флотилія ВМС Китаю приєдналася до російських військово-морських і повітряних сил у Японському морі під час навчань, спрямованих на “захист безпеки стратегічних водних шляхів”.
- Уряд Німеччини зазначив, що Китай не заслуговує довіри у захисті територіальної цілісності України через підтримку російських наративів.
Протягом минулої доби відбулося 82 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 1 ракетний та 71 авіаційний удар, здійснив 80 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.
30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.
За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.
В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.
29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.