Глава MI6 назвав Китай «абсолютним співучасником» вторгнення Росії в Україну

Джерело: Politico.

Глава Секретної розвідувальної служби Великої Британії (MI6) Річард Мур заявив, що Китай та його глава Сі Цзіньпінь є “абсолютними співучасниками” російського вторгнення в Україну. Він попередив, що Пекін закладає “пастки даних” для інших країн в угодах, що укладаються у будь-яких сферах.

За його словами, країни мають бити на сполох, якщо в угодах з Китаєм буде присутній пункт про необхідність доступу до будь-яких наборів даних. Він наголосив, що ці пастки підвищують вразливість країн і розмивають суверенітет держав.

“Це саме та умова в будь-якій угоді, через яку слід бити на сполох”, – сказав Мур.

Глава служби прямо звинуватив Китай у причетності до вторгнення в Україну, згадавши, що “китайці дуже чітко підтримали росіян” дипломатичним шляхом на початку повномасштабної війни.

“Китай і його комуністичний правитель Сі Цзіньпін є “абсолютними співучасниками” вторгнення Росії в Україну”, – заявив глава Секретної розвідувальної служби.

Під час ключових голосувань в ООН Пекін вирішив утриматися, повторював російські наративи, “особливо в таких місцях, як Африка та Латинська Америка, звинувачуючи НАТО і все таке інше”. Він згадав мирний план” для України, який назвав “широко дискредитованим”.

“Як я знаю, багатьом росіянам видається глибоко незручним те, що баланс сил між ними (Росією та Китаєм, – ред.) змінився. Дуже важко дивитися на них і не визнавати, що один зараз дуже підвладний іншому”, – додав Мур.

Щодо доступу до даних, глава MI6 навів ситуацію, коли під час пандемії COVID-19 у Пекіні вимагали від країн ділитися даними про вакцинацію як умову отримання китайських вакцин. За його словами, доступ країни до величезного набору даних і практика незаконного “накопичення” даних з-за кордону дають Китаю певні переваги у розробці штучного інтелекту.

Він наголосив, що MI6 “разом з союзниками має намір виграти перегони за освоєння етичного і безпечного використання штучного інтелекту”. MI6 бачать небезпеку у тому, що Пекін нині втрачає політичний нейтралітет, підтримуючи корумповані або сумнівні режими.

“Пекін відмовився від обережності й стає все більш агресивним за кордоном, посилюючи репресії всередині країни. Пекін підтримує кілька сумнівних і корумпованих авторитарних режимів по всьому світу, таких як Іран і М’янма”, – підкреслив Мур.

20 червня український журналіст Владислав Єсипенко, котрий понад чотири роки перебував у російському ув’язненні, вийшов на свободу та залишив тимчасово окупований Крим. 

22 червня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що в Україні відкрився офіс норвезької компанії-виробника систем ППО NASAMS Kongsberg Defence and Aerospace.

З початку року Сили безпілотних систем Збройних сил України спільно з іншими підрозділами атакували низку об’єктів у глибокому тилу Росії, завдавши втрат росіянам на понад 10 мільярдів доларів, заявив Головнокомандувач ЗС України генерал Олександр Сирський.

Станом на вечір 22 червня рятувальники деблокували з-під завалів будинку тіла двох загиблих жінок у Краматорську.

22 червня російські війська завдали ракетного удару по тренувальному полігону однієї з механізованих бригад Сухопутних військ Збройних Сил України, де проводилися заняття з військовослужбовцями. В офіційній заяві підтвердили наявність загиблих та постраждалих внаслідок ворожої атаки.