Глави МЗС G7 закликають Китай тиснути на Росію, щоб вона припинила агресію проти України, – Reuters
Джерело: Reuters
Міністри закордонних справ G7 (Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія, США) у вівторок, 19 вересня, оприлюднили спільну заяву і закликали Китай тиснути на Росію, щоб вона припинила агресію проти України.
У заяві, опублікованій міністерством закордонних справ Японії, яка головує у G7, йдеться, що члени G7 сподіваються, що Китай наполягатиме на негайному, повному та безумовному виведенні російських військ з України.
Члени G7 також зазначили, що будуть “надалі заохочували Китай підтримувати справедливий і міцний мир, у тому числі шляхом прямого діалогу з Україною”.
У спільній заяві G7 йдеться, що її члени “знову закликають треті сторони припинити будь-яку допомогу в агресивній війні Росії, інакше вони зазнають серйозних витрат”.
- Міністри закордонних справ G7 (Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія, США) та Верховний представник Європейського Союзу Жозеп Боррель “однозначно засудили” проведення Росією так званих “виборів” на тимчасово окупованих українських територіях.
- Лідери “Великої сімки” та союзники відклали регулярний перегляд схеми обмеження цін на російську нафту, навіть попри те, що більша частина нафти з РФ торгується вище встановленого ліміту через зростання світових цін.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.