У «Євросолідарності» закликали залишити військовий ПДФО громадам і закріпити його розподіл на користь ЗСУ
Джерело: співголова фракції “Євросолідарність” Ірина Геращенко
“Європейська Солідарність” закликає залишити так званий військовий ПДФО в бюджетах громад і пропонує фіксований розподіл коштів на користь Сил оборони.
Народна обраниця зауважила, що з 1 жовтня влада хоче забрати весь податок на доходи фізичних осіб, який сплачують військові за місцем постійної дислокації їхніх частин з місцевого самоврядування на спецфонд, начебто на потреби оборони.
“Чомусь ці кошти хочуть передати Міністерству стратегічних галузей, а не МО. Йдеться про величезні суми, адже військові підрозділи на “нулі”, а ПДФО сплачується за місцем ППД. Все, як завжди, подається під благородними намірами – мовляв, місцеве самоврядування витрачає кошти на плитку, а так гроші через спецфонд підуть на ВПК”, – зауважила депутатка.
Насправді ж, наголосила Геращенко, це – “великий обман і чергове “велике крадівництво””.
“Ми памʼятаємо ковідний спецфонд, який ішов не на медицину, а на дороги. Так ось, буде те саме. Плюс це порушення Конституції, ПДФО мають розпоряджатися місцеві органи влади”, – переконана Ірина Геращенко.
Вона додала, що самі військові і місцеве самоврядування вже виступили категорично проти законопроєкту 10037. Тому “Європейська Солідарність” реєструє альтернативний законопроєкт.
- ПДФО – це податки військових і вони мають право ними розпоряджатися. Ненормально, що і досі військові самі скидається або коштом волонтерів купують генератори, дрони і тд. “Європейська Солідарність” пропонує, аби ПДФО, згідно з Конституцією, залишався в місцевих бюджетах, 70% йшли на потреби військового підрозділу, який і є податківцем цих коштів, і місцева влада на замовлення військового підрозділу направляла ці кошти на закупівлю необхідного обладнання, машин, дронів тощо. 30% мають залишатися в громаді і йти на ремонт ППД, бомбосховища, житло, інші потреби.
- Очевидно, що оборонка потребує збільшення фінансування. Тому “Європейська Солідарність” пропонує кошти від дорожнього фонду спрямувати на МО для кредитування виробництва зброї.
“Кредитування, навіть безвідсоткове – це розвиток економіки, це контроль і це точно не розкрадання, а повернення коштів і зброї”, – резюмувала Ірина Геращенко.
- 14 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що Україна має наростити виробництво власних дронів, озброєння та боєприпасів. Кабмін подав законопроєкт до Верховної Ради, яким пропонується направити військовий податок на доходи фізосіб з місцевих бюджетів на закупівлю техніки й власне виробництво зброї.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.