Олега Котенка звільнили з посади уповноваженого з питань зниклих безвісти

Джерело: представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук

19 вересня уряд звільнив Олега Котенка з посади уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Цьому передувало те, що йому обмежили повноваження.

Олег Котенко перебував на посаді з 20 травня 2022 року. Утім, у вересні уряд вирішив, що Міністерство внутрішніх справ буде займатися Єдиним реєстром зниклих, а перемовини з РФ про повернення тіл загиблих проводитиме Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Також вирішено, що за діяльність пошукових груп відповідатиме Генштаб.

Котенко під час оголошення зміни його повноважень перебував у відрядженні на деокупованих територіях Донеччини. Він після цього сам планував піти у відставку.

Крім того, ще у першій половині серпня озвучували плани щодо реорганізації роботи Офісу уповноваженого.

Кількість жертв подвійного землетрусу у Венесуелі зросла до 1430 осіб, ще 3238 людей отримали поранення. Про це повідомляє BBC із посиланням на заяву законодавця Хорхе Родрігеса, який виступив на державному телебаченні.

За підтримки Consulado General de Ucrania en Barcelona на вітражі Саґрада Фамілія у Барселоні – одної з найвизначніших сакральних споруд у світі – написання “Kiev”, похідне від російської транслітерації, замінили на “Kíiv”.

Під час чергового обміну військовополоненими український омбудсман Дмитро Лубінець зустрівся з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою.

У Данії зафіксували новий температурний рекорд за понад 150 років метеорологічних спостережень.

У Польщі затримали чоловіка, який ображав українську касирку в магазині Żabka на ґрунті національної ненависті. Йому загрожує до трьох років позбавлення волі.