Ворог посилив корабельне угруповання у Чорному морі – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на 19 вересня оперативна ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається стабільно напруженою. Водночас ознак формування ворожих наступальних угруповань не виявлено.
Зауважується, що нині триває контрбатарейна боротьба, ворог активно застосовує тактичну авіацію, ударні та FPV дрони.
Корабельне угруповання ворога розгорнуто в кількості 14 кораблів, із них десять у Чорному та чотири – в Азовському морях. Тоді як ракетоносії заведено в пункти базування.
У пресслужбі повідомили, що ворог завдав авіаційних ударів по Бериславщині, внаслідок чого поранено цивільного, пошкоджено будинок культури та автомобіль швидкої допомоги, два приватні будинки зруйновано.
Окрім цього, артилерією росіяни здійснили понад 90 обстрілів з використанням 485 снарядів. Внаслідок обстрілів поранено п’ятьох цивільних, пошкоджено два приватні будинки та будівлю медичної установи.
Своєю чергою, Сили оборони півдня продовжують виконання вогневих завдань.
За минулу добу ворогу завдано втрат:
- 24 окупанти
- 4 гармати
- 5 одиниць автобронетехніки
- 4 човни
- безпілотний літальний апарат типу “Мавік”.
Нагадаємо, в Україні триває 537-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей період часу, станом на 18 вересня, воїни ЗСУ знищили понад 273 тисячі російських окупантів.
- Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 9 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.
- Вночі 19 вересня російські окупаційні війська вчергове атакували Україну ударними БпЛА та ракетою. Більшість дронів було збито силами протиповітряної оборони.
- За інформацією Генштабу, до міста Джанкой у тимчасово окупованому Криму РФ направила сотню військових з Кабардино-Балкарської республіки, які повинні охороняти місцевий військовий аеродром.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.