Іран відкликав акредитацію в близько третини інспекторів МАГАТЕ

Джерело: DW

Іран відкликає акредитацію у кількох інспекторів МАГАТЕ, які працюють у країні. зокрема, від роботи відсторонено близько третини фахівців агентства, заявив голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Як розповіли у виданні, спеціалісти, акредитацію яких було відкликано, займалися перевірками в межах Угоди про гарантії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). У МАГАТЕ зауважили, що всі відкликані співробітники були досвідченими фахівцями, які “володіють унікальними знаннями в галузі технологій збагачення”.

“Іран фактично усунув близько третини основної групи найдосвідченіших інспекторів агентства, призначених для Ірану”, – повідомили в агентстві.

При цьому, як зазначили у виданні, хоча такий крок формально дозволено Угодою про гарантії щодо ДНЯЗ, Іран зробив усе таким чином, що це “прямо і серйозно впливає” на здатність МАГАТЕ ефективно проводити свої інспекції.

“Я рішуче засуджую цей непропорційний і безпрецедентний односторонній захід, який впливає на нормальне планування та проведення перевірочної діяльності агентства в Ірані та відкрито суперечить співпраці, яка має існувати між агентством та Іраном”, – прокоментував очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.

Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.

Великий Бар’єрний риф – найбільша жива структура на планеті – опинився під загрозою зникнення. Через глобальне потепління корали в усьому світі зазнають масового знебарвлення, втрачають кольори і врешті гинуть. Вчені в Австралії намагаються знайти нестандартні способи збереження рифів – зокрема, вивчають витривалі види коралів, вирощують їх у лабораторіях і навіть експериментують із кораловими “добавками”.