Україна отримала найбільшу премію, присвячену боротьбі з туберкульозом

Джерело: МОЗ України
Україна отримала найбільшу премію, присвячену боротьбі з туберкульозом. Переможцями премії “Kochon” стали лікарі Чернігівської і Херсонської областей та Центр громадського здоров’я.
Нагородження відбулося на засіданні високого рівня з питань туберкульозу в межах 78-ої Генеральної Асамблеї ООН.
Нагороду отримали завідувачка Центру фтизіатрії Чернігівської обласної лікарні Жанна Карпенко, яка опікувалась пацієнтами лікарні навіть після повного її знищення, в. о. директора Херсонського фтизіопульмонологічного медичного центру В’ячеслав Мусат, який рятував пацієнтів під ворожими обстрілами і в умовах окупації, та керівництво Центру громадського здоровʼя МОЗ України за створення системи екстреної допомоги навіть в умовах воєнного часу.
Переможців обирала незалежна комісія за їхні зусилля, стійкість і хоробрість у наданні протитуберкульозних послуг людям України під час війни.
“Ми високо цінуємо увагу до нашої держави у часи довготривалої та жорстокої війни, яку розв’язала проти нас Росія. В Україні за 6 місяців цього року вже зросла захворюваність на туберкульоз на 13%. Більше ніж 20% населення має обмежений доступ до надання медичної допомоги через окуповані ворогом території, зруйновану медичну інфраструктуру, постійні обстріли. На територіях, де були активні бої та які знаходяться поблизу лінії фронту, знижено виявлення туберкульозу від 15 до 50%”, – сказав перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров під час вручення премії.
Також він зазначив, що через повномасштабну війну частина пацієнтів втратила доступ до необхідного лікування від туберкульозу. Відтак, зараз більше ніж 300 людей зі стійким туберкульозом на тимчасово окупованій Росією території не мають доступу до медичної допомоги, що створює передумови для подальшого поширення захворювання.
Довідково. Премія “Кочона” щорічно присуджується партнерством “Зупинити туберкульоз” особам та/або організаціям, які зробили значний внесок у боротьбу з туберкульозом. Вона була заснована у 2006 році на честь покійного голови Чонг-Кун Лі, засновника фармацевтичної корпорації Chong Kun Dang Pharmaceutical Corporation і Kochon Foundation у Кореї, який протягом усієї своєї кар’єри був відданий покращенню доступу до недорогих рятівних антибіотиків та протитуберкульозних препаратів. “Кочон” — псевдонім, який він використовував.
- У Нью-Йорку відбулась офіційна церемонія вручення президенту України Володимиру Зеленському премії Atlantic Council Global Citizen Awards.
- Під час візиту до США для участі в заходах 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН перша леді України Олена Зеленська отримала нагороду Clinton Global Citizen Award.
У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.
З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.
Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.
Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.
Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.