Не вважатиметься помилкою: в Україні дозволили писати «росія» та «московія» з малої літери
Джерело: пресслужба Національної комісії зі стандартів державної мови
Національна комісія зі стандартів української мови погодила написання слів “росія”, “москва”, московія з малої букви у текстах неофіційного характеру. Зазначається, що це не вважатиметься помилкою.
Так, питання стосовно написання назви країни-агресорки з малої букви розглянули, зважаючи на “героїчну боротьбу українського народу за незалежність держави та взявши до уваги звернення міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук”.
Зазначається, що на засіданні Нацкомісії це питання обговорили з урахуванням офіційних листів від Інституту української мови НАН України, Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України.
Написання назв “російська федерація”, “росія”, “москва”, “московія”, “московське царство”, “російська імперія”, “державна дума рф” тощо з малої букви можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру, — мовиться у повідомленні.
Зауважимо, раніше глава МОН Оксен Лісовий акцентував, що в офіційних документах все ж необхідно писати РФ з великої літери.
Правопис “рф” з великої літери – помилка, але вимога нормопроєктування. Без такого виправлення Мінʼюст не зареєстрував би наш наказ, що визначає особливості навчання українських школярів, які нині перебувають за кордоном, — зазначив міністр.
- На тимчасово окупованих територіях активісти громадського руху спротиву окупації “Жовта стрічка” успішно наповнюють тимчасово захоплені міста українською символікою. Тому окупанти змушують своїх звезених “волонтерів” замальовувати символіку України.
- Російські окупанти планують у тимчасово захоплений Маріуполь заселити 300 тисяч громадян РФ. Це входить у так званий “план розвитку”.
- На тимчасово окупованих територіях України триває примусова паспортизація місцевих мешканців.
- На тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують “політику промивання мізків” дітям і завозять російську літературу.
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.
Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.