Росія планує значне підвищення витрат на оборону у 2024 році, – Bloomberg
Джерело: Bloomberg News
Згідно з проєктом бюджетних планів Росії, країна планує значне збільшення витрат на оборону, які становитимуть 6% валового внутрішнього продукту країни у 2024 році проти 3,9% у 2023 році та 2,7% – у 2021 році.
Динаміка військового бюджету Росії свідчить про зміну пріоритетів уряду на тлі бойових дій, які спричиняють значні фінансові втрати. Планується, що наступного року витрати на оборону перевищать соціальні витрати.
Згідно з проєктом, витрати на оборону зростуть до 10,8 трильйона рублів у 2024 році із 6,4 трильйона рублів цього року.
Класифіковані видатки зростуть до 11,1 трлн рублів із 6,5 трлн у 2023 році. Це становитиме 30% загальних бюджетних витрат.
Попри зростання витрат на війну та вплив санкцій, уряд прогнозує надходження в розмірі понад 35 трильйонів рублів, що на 22% більше, ніж у 2023 році.
Також очікується, що доходи від нафти й газу зростуть майже на чверть наступного року – до 11,5 трильйона рублів.
Бюджет також свідчить, що продаж бізнес-активів у Росії іноземними компаніями, які покидають країну, має припинитися наступного року. У 2023 році уряд розраховує отримати 114,5 мільярда рублів збору від продажу цих бізнесів та лише 2,1 мільярда рублів у 2024 році.
Згаданий проєкт мають схвалити обидві палати парламенту, а потім підписати президент.
- 15 вересня уряд схвалив проєкт Закону про Державний бюджет України на 2024 рік, відтак його буде передано на розгляд Верховної Ради України.
- Лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко розкритикував проєкт Державного бюджету України на 2024 рік з трибуни Верховної Ради та заявив, що в ньому суттєво збільшуються видатки на Бюро економічної безпеки (БЕБ), Державне бюро розслідувань (ДБР), прокуратуру та інших, а видатки на Міністерство оборони України – скорочуються.
- Міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте 16 вересня заявила, що Європейський Союз повинен виділити більше грошей на підтримку України у своєму переглянутому довгостроковому бюджеті та поповнити кошти на військову мобільність ЄС.
- Брюссель готується до бюджетної битви: на фінансування України припадає половина з майже 100 млрд євро, які Європейська комісія просить виділити на зміцнення поточного бюджету на 2021-2027 роки. Європейський Союз потребує більше грошей.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.