ВООЗ співпрацює з Україною та Польщею, щоб боротися зі зростанням випадків туберкульозу

Джерело: Euronews

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) тісно співпрацює з органами охорони здоров’я в Україні та Польщі, щоб стримати зростання кількості випадків туберкульозу серед біженців, які втекли від російського вторгнення.

“Раніше мультирезистентний туберкульоз не був великою проблемою. Початок війни це змінив. Зараз понад 100 випадків мультирезистентного туберкульозу, що приблизно втричі більше порівняно з попередньою ситуацією”, — сказав Стефан Весоловський, генеральний директор Національного інституту туберкульозу та легеневих захворювань.

Туберкульоз є другою за смертоносністю інфекційною хворобою на планеті після COVID-19, та щороку заражає близько 10 мільйонів людей, що призводить до смерті приблизно 1,5 мільйона на рік.

З 2015 року ВООЗ визнала боротьбу з глобальною епідемією туберкульозу пріоритетом.

“Коли люди втікали від війни в Україні, виникла потреба гарантувати доступ до безперервного лікування туберкульозу та забезпечити швидку діагностику нових випадків туберкульозу. Органи охорони здоров’я Польщі дуже швидко відреагували на цей виклик. Європейська ВООЗ працює пліч-о-пліч як з ними, так і з установами охорони здоров’я країни”, – сказала доктор Ніно Бердзулі, спеціальний посланник ВООЗ з питань реагування на надзвичайні ситуації в Україні.

ВООЗ разом з органами влади Польщі та України працюють над тим, щоб запобігти поширенню туберкульозу.

У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.

З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.

Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.

Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.

Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.