Дослідження показують, що оливкова олія може знизити ризик смерті від деменції

Джерело: Euronews

У новому дослідженні вчені виявили, що використання оливкової олії замість жирів, таких як маргарин, соняшникова олія та майонез, може знизити ризик смерті від деменції на 28 %.

Деменція включає низку станів, які впливають на пам’ять та інші розумові здібності настільки, що заважають повсякденному життю. 

У першому дослідженні вчені проаналізували дієтичні анкети та записи про смерть понад 90 000 громадян США за три десятиліття. З них 4749 померли від деменції.

Вони виявили, що ті, хто споживав столову ложку оливкової олії щодня, мали на 28 відсотків менший ризик смерті від деменції порівняно з тими, хто ніколи або рідко вживав оливкову олію.

Однак дослідження на даному етапі є спостережними і вчені попереджають, що ще працюють над тим, щоб довести, що оливкова олія є причиною зниження ризику деменції. Для підтвердження цієї думки потрібні подальші дослідження.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.