«Планетарна дієта» може знизити ризик смерті від хронічних захворювань на 25%, – нове дослідження

Джерело: Sky news

“Планетарна дієта” – це раціон харчування, що передбачає споживання великої кількості клітковини та мікронутрієнтів. Фактично такий спосіб харчування розроблений спеціально для збереження нашої планети та здоров’я. Згідно з новим дослідженням вживання “дружніх до планети” продуктів може знизити ризик смерті людини від раку, серцевих захворювань та інших хронічних захворювань на 25%.

Вчені з США виявили, що ті, хто дотримувався стійкої дієти з більшою кількістю продуктів рослинного походження, таких як цільні зерна, фрукти, овочі та горіхи, мали менше шансів померти протягом 30 років порівняно з тими, хто їв менш екологічно чисту їжу.

Ґрунтуючись на своїх висновках, дослідники розробили нову оцінку дієти, яка показує вплив їжі на здоров’я людини та навколишнє середовище.

Планетарний дієтичний індекс здоров’я (PHDI) розглядає наявні дані, щоб оцінити продукти. Індекс враховує ризик хронічних захворювань, таких як хвороби серця, рак кишківника, діабет та інсульт, а також вплив на навколишнє середовище, наприклад використання води, землекористування, забруднення поживними речовинами та викиди парникових газів.

Команда дослідників заявила, що їхня робота базується на наявних дослідженнях, які показують, що продукти рослинного походження здоровіші та менш шкідливі для планети, ніж червоне та оброблене м’ясо.

Вчені сподіваються, що це дослідження допоможе політикам та органам охорони здоров’я розробити стратегії для покращення громадського здоров’я, а також боротися зі зміною клімату.

Лінь Буй, аспірантка факультету харчування Школи громадської охорони здоров’я, сказала: 

“Ми запропонували нову оцінку дієти, яка включає найкращі наукові докази впливу їжі на здоров’я та навколишнє середовище. Результати підтвердили нашу гіпотезу про те, що вищий бал PHDI був пов’язаний із меншим ризиком смертності”.

Дослідники спостерігали за результатами понад 100 000 людей у ​​США з 1986 по 2018 рік. Понад 47 000 людей померли протягом періоду спостереження.

Команда виявила, що вищі показники PHDI були пов’язані зі зниженням ризику смерті від раку чи серцевих захворювань на 15%, ризиком смерті від нейродегенеративних захворювань – на 20% і ризиком смерті від респіраторних захворювань – на 50%.

Станом на ранок 17 травня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, ракетоносіїв немає.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб загинуло, ще шестеро – зазнали поранень.

У мережі з’явились супутникові фото з наслідками атаки ЗСУ на аеродром Бельбек у ТО Криму.

Фахівці ISW вважають, що РФ продовжить атакувати енергетичні об’єкти України, щоб завадити розширенню українського оборонно-промислового комплексу.

У ніч на 17 травня ТО Севастополь атакували безпілотники. Пошкоджень зазнала місцева електрична підстанція, місто залишилось без світла.