Україна планує запустити ринок послуг із гуманітарного розмінування через Prozorro

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна планує запустити ринок послуг із гуманітарного розмінування через Prozorro.

За його словами, уряд розробляє механізм компенсації витрат аграріям та стратегічним підприємствам за розмінування.

“Створюємо прозорий ринок послуг із розмінування. Якщо аграрна або інша компанія через Prozorro закуповує послугу розмінування, отримує цю послугу та відповідний сертифікат від офіційно ліцензованого оператора, в такому разі держава буде повністю або частково компенсувати витрати”, – повідомив очільник уряду.

А також зазначив, що це має суттєво прискорити процес очищення земель там, де це можливо. У проєкті держбюджету на 2024 рік також закладено 2 млрд грн на гуманітарне розмінування.

“Пілотний конкурс із продажу послуг розмінування вже відбувся на Житомирщині. Держава зекономила 100 тисяч гривень бюджетних коштів”, – зауважив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр також анонсував плани щодо проведення у середині жовтня в Хорватії Міжнародної донорської конференції з гуманітарного розмінування України, за результатами якої очікується залучення додаткових фінансових ресурсів від донорів на цей напрямок.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.