Японія передала Україні 24 вантажівки з маніпуляторами для гуманітарного розмінування

Джерело: Ігор Клименко в Telegram

9 вересня міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що японський Уряд передав підрозділам ДСНС України 24 вантажні автомобілі з маніпуляторами ISUZU для гуманітарного розмінування.

Фото: Ігор Клименко в Telegram

З наступного тижня транспорт доставлять до областей, що межують з зоною бойових дій та на деокуповані території.

Також, в рамках угоди передбачено передачу ДСНС спеціалізованої техніки та обладнання для проведення гуманітарного розмінування загалом на суму понад  31,5 мільйона доларів США.

Фото: Ігор Клименко в Telegram

“Я вдячний Міністру Йошімасу Хаяші за внесок, який робить Японія та японський народ для створення безпечного середовища в Україні. Ми завжди пам’ятатимемо і цінуватимемо вашу підтримку”, – подякував Ігор Клименко.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.