Лавров звинуватив ООН і Україну в зриві зернової угоди

Джерело: CNN

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у суботу, 23 вересня, звинуватив у зриві Чорноморської зернової угоди Україну та ООН, які, за його словами, порушили обіцянки.

У коментарях після свого виступу на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку Лавров заявив, що Росія вийшла з угоди, тому що “все, що нам обіцяли, виявилося обманом”.

Лавров сказав, що угода, яка була укладена за посередництва Туреччини та ООН у липні 2022 року, але через рік розвалилася, базувалася на гарантіях як Україні, так і Росії.

“Якщо українська частина пакета була виконана досить якісно і швидко, то російська не була виконана взагалі”, – сказав Лавров.

Він також заявив, що Сполучені Штати та інші союзники України перебувають у “прямому стані війни” з Росією.

“Ви можете називати це як завгодно, але вони безпосередньо воюють проти нас. Ми можемо назвати це гібридною війною, але це не змінює реальності. Вони фактично ведуть з нами бойові дії, використовуючи українців як корм”, – сказав Лавров.

Союзники України та міжнародні організації відкинули ці заяви, зазначивши, що вони допомагають захистити Україну від неспровокованого вторгнення Росії та їх спробі захоплення території.

Росія залишається членом Ради безпеки ООН, попри численні вимоги Ради припинити війну в Україні. Цього тижня Зеленський закликав Раду безпеки позбавити Росії права вето, стверджуючи, що “це буде першим необхідним кроком”.

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.