Лавров звинуватив ООН і Україну в зриві зернової угоди

Джерело: CNN

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у суботу, 23 вересня, звинуватив у зриві Чорноморської зернової угоди Україну та ООН, які, за його словами, порушили обіцянки.

У коментарях після свого виступу на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку Лавров заявив, що Росія вийшла з угоди, тому що “все, що нам обіцяли, виявилося обманом”.

Лавров сказав, що угода, яка була укладена за посередництва Туреччини та ООН у липні 2022 року, але через рік розвалилася, базувалася на гарантіях як Україні, так і Росії.

“Якщо українська частина пакета була виконана досить якісно і швидко, то російська не була виконана взагалі”, – сказав Лавров.

Він також заявив, що Сполучені Штати та інші союзники України перебувають у “прямому стані війни” з Росією.

“Ви можете називати це як завгодно, але вони безпосередньо воюють проти нас. Ми можемо назвати це гібридною війною, але це не змінює реальності. Вони фактично ведуть з нами бойові дії, використовуючи українців як корм”, – сказав Лавров.

Союзники України та міжнародні організації відкинули ці заяви, зазначивши, що вони допомагають захистити Україну від неспровокованого вторгнення Росії та їх спробі захоплення території.

Росія залишається членом Ради безпеки ООН, попри численні вимоги Ради припинити війну в Україні. Цього тижня Зеленський закликав Раду безпеки позбавити Росії права вето, стверджуючи, що “це буде першим необхідним кроком”.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.