Ніхто не почуватиметься в безпеці, якщо дозволять «розрізати» Україну – Байден на Генасамблеї ООН

Джерело: виступ Джо Байдена

19 вересня, під час свого виступу на Генеральній Асамблеї ООН президент США Джо Байден заявив, що підтримка українців у протистоянні з росіянами є “інвестицією не лише в майбутнє України, але й у майбутнє кожної країни”, яка цінує основні правила ООН щодо суверенітету та територіальної цілісності, “котрі однаково стосуються всіх націй”, великих і малих.

Ми рішуче підтримуємо Україну в її зусиллях досягти дипломатичного вирішення, яке забезпечує справедливий і міцний мир. Лише Росія несе відповідальність за цю війну. Лише Росія має силу негайно припинити цю війну, – наголосив Байден.

Президент США зазначив, що Москва “вважає, що світ втомиться і дозволить жорстоко поводитися з Україною без наслідків”.

Байден заявив, що жодна держава-член ООН не почуватиметься в безпеці, якщо Україну дозволять “розрізати”.

Ми маємо протистояти цій неприкритій агресії сьогодні, а завтра – стримувати інших потенційних агресорів. Ось чому Сполучені Штати разом із нашими союзниками та партнерами по всьому світу продовжуватимуть підтримувати хоробрий народ України під час захисту суверенітету і територіальної цілісності та свободи, – додав він.

Раніше передбачалося, що Україна “займе важливе місце” у виступах Байдена, але президент також мав обговорити “багато інших речей, які стоять на порядку денному”.

Російські окупаційні війська не полишають спроб захопити Авдіївку на Донеччині. За даними українських військових, попри похолодання на вказаному напрямку тривають інтенсивні бої, яких не було за всю війну.

На Запорізькому напрямку прикордонник на псевдо “Бриз” за допомогою антидронової рушниці знешкодив три російські FPV-дрони.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого одна особа зазнала поранень.

Верховний суд Фінляндії не дозволив екстрадицію до України лідера російського неонацистського угруповання “Русич” Яна Петровського, який брав участь у війні проти України.

Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з надзвичайним і повноважним послом Азербайджанської Республіки в Україні Сеймуром Мардалієвим, сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці між Україною та Азербайджаном.