Блінкен оголосив про військову допомогу Україні на понад один мільярд доларів

Джерело: спільна пресконференція Ентоні Блінкена та Дмитра Кулеби

6 вересня Державний секретар США Ентоні Блінкен під час анонсованого візиту до Києва оголосив про новий пакет допомоги Україні на понад один мільярд доларів.

Блінкен анонсував новий пакет військової допомоги Україні від  США, зазначивши, що близько $665 млн — це допомога у безпековій сфері. Зауважив, що анонсована допомога має істотно посилити протиповітряну оборону України.

Він також нагадав, що Сполучені Штати надають критичну допомогу у розмінуванні.

Виступаючи на спільній пресконференції з Дмитром Кулебою, Блінкен запевнив, що США й надалі будуть поруч з Україною.

Новий оборонний пакет у 175 мільйонів доларів вперше міститиме боєприпаси зі збідненим ураном, завдяки чому допомога США у сфері безпеки становитиме вже понад 43,2 мільярда доларів з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Раніше стало відомо, що Державний секретар США Ентоні Блінкен може оголосити про новий пакет допомоги Україні на понад 1 млрд доларів у межах дводенного візиту до Києва.

Зауважимо, США виділили Україні більше допомоги, ніж іншій країні світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.

Вже 10 серпня президент США Джо Байден закликав Конгрес виділити ще 24 млрд доларів для допомоги Україні. Згодом стало відомо, що у США група консерваторів прагне переконати республіканців посилити підтримку України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.