США замовили для України ракети AMRAAM

Джерело: пресслужба Пентагону

Міноборони Сполучених Штатів замовило в американської оборонної компанії Raytheon ракети середньої дальності “повітря-повітря” AMRAAM для України.

За контрактом ракети будуть придбані на суму 192 000 000 доларів.

Ракети будуть закуплені з різних джерел. Точна кількість ракет та дата їхніх поставок на цей час не визначені, проте орієнтовна дата звершення робіт – до 29 листопада 2024 року.

Кошти на закупівлю ракет AMRAAM виділяються з фонду Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

ДОВІДКА: AIM-120 AMRAAM — всепогодна керована ракета класу “повітря — повітря” середньої дальності. Її головне завдання — ураження повітряних цілей за межами прямої видимості цілі.

AMRAAM використовують для норвезьких зенітно-ракетних комплексів NASAMS, які є в України.

  • Група українських армійців завершила навчальну програму на американських танках M1 Abrams, які мають допомогти Україні прорвати російську оборону, переконані офіційні особи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.