Інженери створили VR-окуляри для мишей: тварини не змогли відрізнити віртуальний світ від реального
Джерело: Research Square
Винахідники розробили VR-окуляри для мишей, які дозволяють ефективніше поміщати їх у віртуальні тривимірні середовища та відстежувати при цьому зміни у мозковій діяльності тварин.
Результати перших тестувань показали, що миші успішно піддаються ілюзії, і активність їхнього мозку при навігації віртуальним середовищем – така ж, як і активність при пересуванні реальним світом.
Як розповіли розробники, завдяки системам віртуальної реальності для лабораторних тварин науковці можуть аналізувати мозкову активність при виконанні складних задач, відтворення яких у реальності було б важко досягти.
Так, з їхньою допомогою експертам випадає можливість спостерігати за реакцією тварин на низку нереальних ситуації, серед яких – телепортація та невідповідність зору й рухової активності.
Примітно, що дотепер спроби розробити віртуальну реальність для тварин, якими досить часто є миші, як правило, закінчувалися фіксацією голови піддослідного та примусовим показом йому зображень на великих панорамних екранах, розташованих попереду. Утім ці екрани не забезпечували повного занурення у віртуальний світ. З огляду на це, вчені з Корнелльського університету вирішили створити повноцінну систему з мініатюрними VR-окулярами для мишей.
Зокрема інженери створили так званий шолом для мишей з двома круговими дисплеями, які незалежно подають зображення до кожного ока тварини. Вони дали назву своєму винаходу – MouseGoggles.
Під час експерименту голову миші у шоломі зафіксовано, тоді як сама тварина стоїть на кулястій біговій доріжці, на якій може імітувати ходьбу й біг, фактично залишаючись на місці.
Для перевірки свого винаходу вчені показали через них мишам лінійний шлях із перешкодами у віртуальній реальності, який тваринам необхідно було пройти. Відстеження мозкової активності у цей час показало, що в мишей активуються ті ж нейрони, що й при пересуванні реальним середовищем, вказуючи на достатнє заглиблення у віртуальний світ.
Впродовж наступного експерименту, який тривав 5 днів, мишам навіть вдалося навчитися отримувати рідкі ласощі як винагороду за облизування в окремій локації віртуального світу, до якої їм потрібно було дістатися самим.
Варто зауважити, що вартість MouseGoggles складатиме менше 200 доларів США. Відтак винахідники сподіваються, що в подальшому це сприятиме новим експериментам і відкриттям у нейробіології.
- В Україні волонтери розробили недорогу крилату ракету, яка, як сподіваються, зможе “подолати” російську протиповітряну оборону, щоб ракети з боєголовками з більшою ймовірністю досягали своїх цілей.
Акторка Блейк Лайвлі подала скаргу проти режисера Джастіна Балдоні, студії, яка створила романтичну драму “Покинь, якщо кохаєш” (“It Ends With Us”), та його публіцистів. Крок передує можливому судовому позову.
З 1 січня 2025 року в Україні запроваджуються нові правила надання медичних послуг, згідно з якими процедури без направлення лікаря будуть оплачуватися пацієнтами, нагадала адвокатка, заступниця міністра охорони здоров’я у 2014-2015 роках Наталя Лісневська.
Результати нового дослідження засвідчили, що люди, народжені в січні, отримують менше подарунків, ніж ті, хто народився в інші місяці.
Американський підприємець Ілон Маск і його компанія SpaceX мають справу щонайменше з трьома федеральними перевірками щодо дотримання правил, спрямованих на захист національної безпеки.
Українські прикордонники зафіксували найбільший пасажиропотік за останні роки. За минулу добу кордон України перетнули 150 000 осіб.