Литва долучиться до країн Євросоюзу, в яких заборонено хутряні ферми
Джерело: LRT та пресслужба Сейму Литовської Республіки
Литовські законодавці ухвалили закон, згідно з яким з 2027 року всі хутряні ферми в країні будуть зобов’язані припинити свою роботу.
Планується, що власникам ферм буде виплачено компенсацію, розмір якої становитиме 3 євро за одного хутрового звіра, якщо комерційна діяльність буде припинено до 2025 року та 2 євро – якщо до 2026 року. У разі закриття бізнесу в останній рік перехідного періоду, його власник отримає всього 1 євро компенсації за тварину.
Водночас уряд погодився компенсувати виплати у межах скорочення працівників ферм і покрити витрати, пов’язані зі знесенням будівель, знищенням обладнання та утилізацією відходів.
“Ми досягли рівня зрілості, щоб не продовжувати діяльність, яка завдає болю”, – прокоментувала Іева Пакаркліте з ліберальної “Партії свободи”, що входить до панівної коаліції.
За її словами, основними ринками збуту хутра вважаються Росія та Китай, тоді як попит на нього в Європейському Союзі з кожним роком падає.
При цьому законодавці переконані, що забезпечити добробут тварин на хутрових фермах – неможливо.
“Пів року тому показували трансляції секретних камер, як поводяться з тваринами, яких нібито “по-людськи” душать у камерах і “по-людськи” позбавляють їх життя. Немає нічого іншого, крім садистської та дуже жорстокої поведінки щодо тварин”, – зауважила голова комісії з охорони навколишнього середовища Айсте Гедвілене.
Варто додати, що Литва стане 20 країною в Європі, де діє заборона на виробництво хутра. Примітно, що Латвія, Естонія та Німеччина, де вже діє цей закон, не виплатили підприємцям жодних компенсацій.
- У Фінляндії на хутрових фермах присплять 50 тисяч тварин у межах боротьби із пташиним грипом. Здебільшого це стосується норок.
- У Фінляндії, на хутрових фермах у Південній і Центральній Пох’янмаа, виявили нові випадки пташиного грипу.
- Обидві країни мають спільний кордон в Арктиці. І хоча існує огорожа, яка не дозволяє північним оленям перетинати кордон, проте її частина знаходяться в аварійному стані, тому цього року вже 42 норвезькі олені перетнути кордон з Росією.
15 січня відзначають День народження Вікіпедії та День музейного селфі. Церква сьогодні вшановує преподобних Павла Тивейського та Івана Кущника.
За даними синоптиків у середу, 15 січня, у частині регіонів пройдуть опади.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.