Північна Корея «вишле» американського солдата, який перетнув кордон у липні

Джерело: CNN

Північна Корея 27 вересня вирішила “вислати” солдата армії США Тревіса Кінга, який перетнув кордон із Південною Кореєю під час цивільної екскурсії  Об’єднаною зоною безпеки 18 липня.

“Відповідний орган КНДР вирішив вислати Тревіса Кінга, військовослужбовця армії США, який незаконно вторгся на територію КНДР, відповідно до законодавства Республіки”, – повідомили в KCNA. 

У звіті говориться, що розслідування щодо Кінга “завершено”. Зі звіту KCNA незрозуміло, де, коли і як Кінга буде вислано.

Довідка. Тревіс Кінг, рядовий армії США, перетнув кордон із Південною Кореєю під час цивільної екскурсії Об’єднаною зоною безпеки 18 липня.

Кінга затримали північнокорейські війська та провели розслідування, пише північнокорейська державна ЗМІ KCNA.

Видання стверджувало, що Кінг сказав слідчим, що перетнув кордон, тому що “затаював невдоволення проти нелюдського жорстокого поводження та расової дискримінації в армії США”.

Він також сказав слідчим, що хотів шукати притулку в Північній Кореї чи іншій країні й був “розчарований нерівним американським суспільством”, стверджує KCNA.

Пропаганда Північної Кореї часто нападає на США як на країну низьких моральних стандартів і безконтрольної злочинності, а один із її головних іноземних делегатів у вівторок назвав Америку “антинародною імперією зла”. 

Це оголошення зроблено після того, як міністерство оборони США неодноразово намагалося зв’язатися з КНДР щодо статусу Кінга, але не отримало офіційної відповіді.

Перед тим, як він перетнув кордон, Кінга звинуватили в тому, що він вдарив чоловіка, образив армію Південної Кореї та пошкодив поліцейську машину у 2022 році. У той час як справа про удари була врегульована, Кінг визнав звинувачення у завданих державі збитках, повідомляє видання.

Крім того, його утримували у південнокорейській в’язниці майже два місяці за звинуваченням у нападі, перш ніж звільнити 10 липня, повідомляє Associated Press.

Міністр оборони США Ллойд Остін назвав перетин Кінга територією Північної Кореї “навмисним і несанкціонованим”.

Тим часом мати Кінга, Клодін Гейтс, сказала, що була шокована, дізнавшись, що Кінг втік до Північної Кореї.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.