Гроссі залишиться на посаді гендиректора МАГАТЕ ще на 4 роки
Джерело: пресслужба МАГАТЕ
Генеральна конференція Міжнародного агентства з ядерної енергії підтримала призначення Рафаеля Гроссі генеральним директором МАГАТЕ на наступні чотири роки.
Згідно із рішенням, ухваленим на черговому засіданні цього тижня, Рада з 35 країн звернулася до Генеральної конференції – щорічної зустрічі 176 держав-членів МАГАТЕ – із закликом затвердити повторне призначення, коли вона збереться у вересні.
Відтак, із початку грудня Гроссі почне відлік другого терміну головування в МАГАТЕ.
Уперше на цю посаду його було обрано 2 грудня 2019 року. Він став шостим керівником агенції з моменту її утворення у 1957 році.
Як йдеться у повідомленні МАГАТЕ, на конференції, серед іншого, відзначили зусилля Гроссі щодо забезпечення ядерної безпеки та безпеки в Україні.
Сам він назвав своє перебування на посаді “великою честю” та подякував країнам-членам за довіру.
“Сьогодні ми зазнаємо багатьох серйозних викликів, і я повністю відданий тому, щоб продовжувати робити все, що в моїх силах, для виконання важливої місії МАГАТЕ на підтримку глобального миру та розвитку”, – зауважив він.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час 78-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Гроссі.
Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.
Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.
У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.