Гроссі залишиться на посаді гендиректора МАГАТЕ ще на 4 роки

Джерело: пресслужба МАГАТЕ

Генеральна конференція Міжнародного агентства з ядерної енергії підтримала призначення Рафаеля Гроссі генеральним директором МАГАТЕ на наступні чотири роки.

Згідно із рішенням, ухваленим на черговому засіданні цього тижня, Рада з 35 країн звернулася до Генеральної конференції – щорічної зустрічі 176 держав-членів МАГАТЕ – із закликом затвердити повторне призначення, коли вона збереться у вересні.

Відтак, із початку грудня Гроссі почне відлік другого терміну головування в МАГАТЕ.

Уперше на цю посаду його було обрано 2 грудня 2019 року. Він став шостим керівником агенції з моменту її утворення у 1957 році.

Як йдеться у повідомленні МАГАТЕ, на конференції, серед іншого, відзначили зусилля Гроссі щодо забезпечення ядерної безпеки та безпеки в Україні.

Сам він назвав своє перебування на посаді “великою честю” та подякував країнам-членам за довіру.

“Сьогодні ми зазнаємо багатьох серйозних викликів, і я повністю відданий тому, щоб продовжувати робити все, що в моїх силах, для виконання важливої місії МАГАТЕ на підтримку глобального миру та розвитку”, – зауважив він.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у середу, 27 листопада графіки відключення електроенергії застосовуватимуть з 8:00 до 19:00. Разом з тим, енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

Литовський національний мовник LRT припинив співпрацю з телеведучим Альгісом Раманаускасом, після того як він заявив, що в батьків, які дивляться російські фільми чи слухають російську музику, слід забирати дітей.

Прессекретар глави РФ Дмитро Пєсков назвав “безвідповідальними” роздуми Заходу стосовно можливості надання Україні ядерного озброєння.

Компанія Ілона Маска Neuralink отримала дозвіл в Канаді на проведення першого клінічного випробування мозкового імплантату, який зможе допомогти паралізованим людям користуватися цифровими пристроями за допомогою думки.

Російська армія використовує українські стратегічні бомбардувальники, котрі Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти “Схем” за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів.