У Чорному морі росіяни утримують два носії крилатих ракет «Калібр» – ВМС ЗСУ
Джерело: ВМС ЗСУ
Станом на ранок 29 вересня у Чорному морі на бойовому чергуванні російські окупанти утримують 7 кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 14 ракет.
Тим часом, в Азовському морі – один ворожий корабель, ракетоносії відсутні.
Зокрема, у Середземному морі також знаходиться один ворожий корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.
За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 35 суден, з них 5 рухалось з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 14 суден, з них 6 продовжили рух у напрямку протоки Босфор.
У ВМС ЗСУ зазначили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS), на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
- В Україні триває 583-тя доба повномасштабного вторгнення РФ, за цей час українські захисники ліквідували вже більш як 277 тисяч російських загарбників.
- Під ранок 29 вересня російські загарбники завдали ракетного дару по Миколаєву. Ворожа ракета поцілила в об’єкт інфраструктури на околиці міста.
Сьогодні, 24 грудня, на Сумщині рятувальники потрапили під повторний ворожий удар під час ліквідації пожежі.
У застосунку “Армія+” запроваджено нову програму для військових під назвою “Плюси”, яка надаватиме захисникам різноманітні преференції.
Сьогодні, 24 грудня, в окупованому Бердянську вибухнула автівка. Ймовірно, вона належала голові окупаційної ради міста Василю Нечету.
У вівторок, 24 грудня, російські війська скинули вибухівку з дрона на мирних жителів у Херсонській області. Внаслідок нападу двоє цивільних зазнали поранень.
Українська колядка “Сумний святий вечір” є особливим явищем народної творчості, що виникло у важкі повоєнні роки. Її створення припадає на період після Другої світової війни, коли український народ зазнавав страждань і бореться за свою свободу, яку радянський режим хотів знищити. Колядка є свідченням тих часів, коли святкування Різдва відбувалося на тлі боротьби УПА проти радянської влади, репресій та економічних труднощів.