Окупанти збільшують кількість каральних органів на ТОТ — ЦНС
Джерело: Цент національного спротиву
На тимчасово окупованих територіях України росіяни призначили понад 400 нових так званих “суддів”, аби посилити тиск на цивільних.
Зазначається, що відповідний указ підписаний главою РФ Володимиром Путіним у вересні 2023 року. Так, з червня по вересень 2023 року на ТОТ додатково призначили 410 нових фейкових суддів. Збільшення мережі “судів” необхідна росіянам для продовження тиску та репресій відносно цивільного населення.
Водночас до новостворених управлінь російського ФСБ на території тимчасово окупованих регіонів – переводять десятки нових керівників з території РФ.
Якщо практика ставити “керівника” з органів РФ для окупантів свідома, то рядовий склад росіяни хотіли набрати на місяцях. Проте окупаційні адміністрації не можуть найти достатню кількість колаборантів, тому змушені продовжити системну практику відряджень працівників з території РФ на ТОТ України, — зазначили у повідомленні.
Зауважується, що спротив місцевого населення ускладнює життя росіянам, насамперед місцевим гауляйтерам, що системно отримують догани з Кремля.
У Центрі національного спротиву закликали місцевих не співпрацювати з ворогом. Натомість нагадали, що повідомити про ворога або колаборанта можна за посиланням.
- На тимчасово окупованих територіях України росіяни імітують народну підтримку завдяки створенню фейкових суспільних організацій.
- На тимчасово окупованих територіях окупанти провели закрите дослідження щодо настроїв місцевого населення, яке підтвердило, що в Росії немає підтримки.
- Одразу після звершення псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях України російські загарбники почали реалізовувати раніше заморожені рішення, спрямовані на погіршення добробуту населення.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що активісти громадянського руху “Жовта стрічка” провели рейди в тимчасово окупованих містах Донецької та Луганської областях.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.