Успішні операції ЗСУ в Чорному морі дозволяють працювати новому зерновому коридору – NYT
Джерело: The New York Times
Завдяки успішним атакам на російські військові кораблі в Чорному морі українським силам вдається контролювати цю територію, попри зворотні зусилля з боку РФ.
На думку аналітиків, можливість кораблів ходити, незважаючи на погрози Кремля, може бути наслідком нової здатності Києва вражати російські військові кораблі і потенційно стримувати їх від наближення до українських вод.
При цьому ще одним ймовірним стримуючим фактором, як зауважили фахівці, є те, що судна опиняються на західному узбережжі Чорного моря біля країн-членів НАТО, які допомагають відстежувати активність росіян у морі за допомогою повітряного патрулювання. Так, експерти переконані, що агресивні дії РФ там викликали б засудження.
За словами аналітика американського центру морської стратегії Теї Данлеві, останні удари ЗСУ по російських кораблях свідчать про те, що “Україна починає займати все більш наступальну позицію в Чорному морі”, і існує “зв’язок між успіхом коридору” і цією військовою кампанією.
- До Туреччини прибуло вже друге судно, завантажене українським зерном. Балкер Aroyat пройшов тимчасовим коридором через Чорне море.
- Світові ціни на пшеницю почали знижуватися одразу після того, як перше судно з зерном залишило один з українських чорноморських портів, уперше з моменту, коли Росія оголосила про вихід із “зернової угоди”.
- 19 вересня вперше з моменту виходу Росії з “зернової угоди” з порту Чорноморськ вийшло вантажне судно із зерном.
- 26 вересня вантажне судно після завантаження покинуло Чорноморський морський порт.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.