Через забруднення Південного Бугу на Вінничині загинуло 9 тонн червонокнижної риби

Джерело: Ukrainian Caviar Berry

Викид великої кількості шкідливих речовин у річку Південний Буг у районі Ладижина призвів до масового мору червонокнижної риби та знищення єдиного в Україні стада племінного азовського осетра.

“За десять років наше господарство пройшло нелегкий шлях. Ми змогли врятувати унікальну червонокнижну рибу у 2014 році, коли були битви під Маріуполем”, йдеться у повідомленні.

Фото: Ukrainian Caviar Berry

Зазначається, що підприємці не опустили рук, коли 2022-го, на початку повномасштабного вторгнення, з господарства в Ладижині вкрали більшу частину азовського осетра та білуги. Поліція досі шукає злодіїв. А цього літа ураган зламав понтонну лінію, але осетрів вдалося врятувати.

“Всі ці роки ми не здавалися і рухалися вперед, покращуючи смак ікри та удосконалюючи технологію вирощування. Нашу ікру купували клієнти з усього світу, які приїжджали в Україну у справах. Зазвичай, рибу вбивають, щоб дістати ікру. Але це був не наш спосіб. Ми отримували ікру шляхом “доїння”, і риба залишалася живою”, мовиться у дописі.

Підприємці завжди говорили, що створюють майбутнє, адже осетри живуть понад сто років і найкращий урожай ікри побачать їхні онуки.

Фото: Ukrainian Caviar Berry

“На жаль, не все в наших силах. Ми не можемо зупинити забруднення води в річці Південний Буг. Величезний резервуар на річці, в якому росли наші осетри, тепер виглядає як зливна яма. Викид у воду неймовірно великої кількості шкідливих речовин призвів до миттєвої смерті 9 тонн червонокнижної риби білуги, ленського, азовського осетра, гібрида білуги (Бестер)”, зазначено в повідомленні.

Також додається, що Управління прокуратури охорони природи відкрило справу, і зараз триває слідство.

Фото: Ukrainian Caviar Berry

“Знищено єдине унікальне стадо племінного азовського осетра. У нас залишилося трохи ікри останнього врожаю, але серце наше розбите”, наголосили підприємці.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.