Школяр з Волині став чемпіоном Всесвітньої олімпіади з ментальної арифметики

Джерело: Боратинська сільська рада
Десятирічний школяр Денис Косарук із села Мстишин, що на Волині, став чемпіоном Всесвітньої олімпіади з ментальної арифметики, яка відбулась у Молдові.
Днями у замку Мімі, що у містечку Бульбоака (Республіка Молдова) відбулася Всесвітня олімпіада з ментальної арифметики, участь у якій взяли 230 дітей із 18 країн світу.
Серед учасників – житель села Мстишин Денис Косарук. Денис не лише представив свої знання на всесвітньому рівні, а й здобув перемогу та кубок чемпіона у категорії 9 – 14 років.
Денис навчається у п’ятому класі Мстишинської гімназії. Крім того, понад півтора року він розвиває свої математичні здібності у приватній школі, яка спеціалізується на ментальній арифметиці.
Хлопчик неабияк захопився цією наукою та вже має на меті здобути професію програміста у майбутньому. Заняттям з ментальної арифметики Денис приділяє щонайменше годину на день.

Зображення: Боратинська сільська рада
Мама Дениса, Вікторія Косарук, особисто підтримувала сина на олімпіаді.
“Мені досі не віриться, що це сталося, море вражень. Коли оголошували третє та друге місце, ми вже подумали, що Денис не потрапив у трійку призерів, аж тут оголосили його ім’я. Він займається всього півтора року – в той час, як деякі учасники мають за плечима 4, а то й 6 років навчання з ментальної арифметики”, – розповіла мама десятирічного чемпіона.
З-поміж всього членів української делегації вразив рівень організації заходу.
“Для українських учасників організатори замовили україномовного ведучого. Таким чином, захід вели румунською та українською мовами. Під час представлення наші діти крокували з прапором та під гімн України. Захід розпочали з хвилини мовчання на знак вшанування пам’яті загиблих героїв України. Коли пролунало гасло “Слава Україні!”, ми відчули невимовну гордість і вдячність”, – згадує Вікторія Косарук.
Довідково. Ментальна арифметика – це японська методика розвитку інтелектуальних здібностей дитини за допомогою обчислень на спеціальних рахунках “соробан”, які іноді називають “абакус”. Тобто це спосіб розвʼязувати приклади та проводити інші розрахунки подумки.
- Двоє українських педагогів увійшли до списку 50 найкращих вчителів планети, за версією премії Global Teacher Prize 2023.
- Українська акторка Рита Бурковська перемогла в номінації “найкраща європейська акторка” премії Septimius Awards 2023 у Нідерландах.
- Україна отримала найбільшу премію, присвячену боротьбі з туберкульозом. Переможцями премії “Kochon” стали лікарі Чернігівської і Херсонської областей та Центр громадського здоров’я.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.