КМУ лише презентував «Концепт посилення стійкості демократії», писали його в ОП – нардеп
Джерело: Залізний нардеп/Telegram
Народний депутат Ярослав Железняк акцентував на суспільній критиці за “Концепт посилення стійкості демократії”, зауваживши, що розробка та написання документа помилково приписали Кабінету міністрів, насправді авторство належить представникам Офісу президента.
Нещодавно прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що розроблений за ініціативою президента Концепт посилення стійкості демократії в Україні – це рамковий документ, котрий стане основою дорожньої карти реформ.
Так, бачу всі почали помилково критикувати Кабмін за “Концепт посилення стійкості демократії”. Тут згоден, документ повний провал і сором, але давайте відкрию один секрет: його писав взагалі не Кабмін. А ОП. Навіть конкретні два заступники, – зауважив Железняк.
Нардеп зазначив, що цю “творчість” готували як документ, що має переконати наших партнерів, що Україна має план “нестримної боротьби з корупцією”.
Ну і ось він цей план….І весь цей час ніхто з владної команди не сказав чесно, що він про цей документ думає. Це вам для розуміння адекватності сприйняття реальності на конкретній вулиці Банковій, – написав Железняк.
Нагадаємо, кілька народних депутатів вкрай негативно оцінили представлений Кабміном документ.
Зокрема Богдан Яременко зазначив, що йому “дуже соромно перед послами “Великої Сімки”, яким офіційно вручили це ганебне …. письмо”.
Також Железняк раніше зауважив, “якщо правда, що це наші повезли тоді з собою на візит у США…ну тоді в цілому-то і зрозуміло, чому він так пройшов”.
Довідка. Концепт містить три напрямки:
- Стійкість демократії в Україні та очищення від олігархічно-корупційного впливу;
- Розвиток конкуренції, демонополізація та справедливий розподіл ресурсів, які належать українському народові;
- Розвиток прозорих механізмів взаємодії з державою.
3 жовтня премєр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд запускає роботу над єдиним Планом реформ до 2027 року. Зазначається, що план охопить усі сфери, які впливають на державні інституції, економіку та взаємодію з громадянами.
- Посадовці адміністрації президента США Джо Байдена набагато більше стурбовані корупцією в Україні, ніж публічно це визнають, випливає із конфіденційного документа США, отриманого Politico.
- 14 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що Україна має наростити виробництво власних дронів, озброєння та боєприпасів. Кабмін подав законопроєкт до Верховної Ради, яким пропонується направити військовий податок на доходи фізосіб з місцевих бюджетів на закупівлю техніки й власне виробництво зброї.
- Згідно з даними, опублікованими Державною службою статистики, з початку повномасштабного вторгнення економіка України вперше зросла.
- У Міністерстві економіки прогнозують, що за підсумками 2023 року рівень безробіття в Україні знизиться до 19%.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.