Вживлений чип Neuralink спричинив набряк мозку мавпи та страждання тварини – WIRED
Джерело: WIRED
Стартап американського винахідника та мільярдера Ілона Маска з мозковими чипами проводив багаторічні випробування у Каліфорнійському національному центрі дослідження приматів (CNPRC) при державному Каліфорнійському університеті в Девісі. Розслідування показало, як Neuralink та університет приховують жахливі зображення піддослідних тварин.
Розслідування з’ясувало подробиці експериментів на тваринах компанії Neuralink. Зауважується, що намагання допомогти паралізованим людям, створивши мозковий інноваційний імплантат насправді приховують моторошну історію порушення закону стосовно добробуту піддослідних тварин.
Після імплантації чипа в мозок семирічної макаки у тварини стався набряк, що призвів до деформації та розриву черепної коробки. Попри те, що тварина страждала, замовник “наполягав на продовженні експерименту”.
Під час дослідження токсичний клей від чипа проник у мозок, що спричинило погіршення стану макаки, їй довелося пережити болючу останню добу. Журналісти розповідають, що, згідно з записами, тварина втрачала контроль над однією з лап, її тіло постійно трясло, також виникали проблеми з диханням. Мавпу мучив свербіж у горлі.
Згодом розтин показав масштаб пошкоджень. Після витоку клею почалося запалення в тій частині мозку, яка відповідає за виділення спинномозкової рідини. Задня чверть її мозку “помітно виступала з основи черепа”.
13 вересня 2018 року її приспали, свідчать записи, отримані WIRED. Цей епізод, як пізніше визнали регулятори, був порушенням Закону США про добробут тварин – федеральний закон, який має на меті встановити мінімально прийнятні стандарти поводження, утримання та годівлі піддослідних тварин.
Тим часом відеозаписи експериментів, схоже, зникли. Документи, отримані WIRED, свідчать, що співробітники центру приматів писали про перегляд “запису” вищезгаданої мавпи за кілька годин до того, як її приспали.
У результаті кілька організацій, зокрема включно з Комітетом лікарів, подали до суду на Каліфорнійський університет та нині вимагають публікації сотень фотографій, що документують експерименти Neuralink.
Neuralink не відповів на запит WIRED про коментар. Речник Каліфорнійського університету в Девісі Енді Фелл стверджує, що університет дотримувався Каліфорнійського закону про публічні записи, надавши “переважну більшість записів”, які вимагав Комітет лікарів.
Один дослідник, знайомий із фотографіями, визнав, що вони особливо жахливі.
Череп макаки з вирваним м’ясом – некрасиве зображення, – наголосив він. За словами джерела, центр регулярно має справу з протестувальниками. Як наслідок, будь-які візуальні докази експериментів або тварин підлягають суворому контролю. Зйомку мавп без дозволу директора закладу заборонено.
Neuralink припинив партнерство з Каліфорнійським університетом у Девісі у вересні 2020 року, одначе, Комітет лікарів стверджує, що в ньому продовжує працювати той самий нейрохірург і багато співробітників, відповідальних за експерименти, які отруїли, покалічили та зрештою вбили щонайменше 12 макак.
Минулого місяця компанія оголосила, що готується розпочати випробування на людях після отримання “зеленого світла” від Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США. Після припинення партнерства з університетом, Neuralink провела тестування всередині компанії – якомога далі від журналістів, груп із захисту тварин і юрисдикції, чиє законодавство про записи вперше пролило світло на її жорстоку практику.
- Американська компанія Ілона Маска Neuralink, яка займається розробкою мозкових імплантатів, отримала схвалення від незалежної комісії з перевірок на випробування мозкового імплантату на людях для пацієнтів з паралічем.
- Компанія Ілона Маска Neuralink, яка займається розробкою інноваційного імпланта, що дозволив би людям бездротово, лише за допомогою мозку керувати різними пристроями і спілкуватися з іншими людьми, раніше вже протестувала свій чип на мавпах, заявивши, що “жодна зі смертей тварин не була пов’язана з імплантацією”. Утім, розслідування WIRED спростовує це твердження.
- Ілон Маск часто говорив про свою віру в те, що у світі має бути більше дітей. У понеділок, 14 серпня, стало відомо, що він підкріпив це пожертвою в розмірі 10 мільйонів доларів на проєкт дослідження народжуваності та населення.
Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.