Зеленський вдруге за два дні провів розмову з Трампом: що обговорили

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

12 жовтня президент Володимир Зеленський провів чергову продуктивну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони зокрема обговорили посилення ППО, стійкість України, далекобійність та енергетичні питання.

Щойно говорив із Президентом США Дональдом Трампом, уже вдруге за два дні, і сьогодні теж була дуже продуктивна розмова, – повідомив глава Української держави.

Він відзначив, що вчора домовились стосовно певної тематики на сьогодні, і “якраз по всіх цих аспектах ситуації пройшлись”.

Захист життя в нашій країні, посилення – і щодо ППО, і щодо нашої стійкості, і щодо нашої далекобійності. Багато деталей щодо енергетики. Президент Трамп добре поінформований про все, що відбувається, – додав президент.

За словами Зеленського, сторони домовились продовжити розмову, команди готуються.

Зауважимо, 11 жовтня Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. За його словами, це була “хороша розмова, дуже продуктивна”. Зеленський привітав Трампа з угодою для Близького Сходу, яку “він реально забезпечив, і це сильний результат”.

Як стало відомо Axios  Зеленський під час телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом знову порушував питання про передачу Україні далекобійних ракет Tomahawk. Зазначається, що розмова тривала близько 30 хвилин. Водночас джерела не уточнили, чи було ухвалено остаточне рішення щодо можливого постачання цих ракет.

  • Володимир Зеленський повідомив, що українська делегація вирушить до США для узгодження масштабних домовленостей щодо постачання американського озброєння. Серед пріоритетів переговорів – системи протиповітряної оборони та артилерійські комплекси HIMARS із модифікацією для застосування тактичних ракет ATACMS.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.