Мовний омбудсмен закликав телевізійні медіа використовувати в етерах виключно державну мову
Джерело: мовний омбудсмен Тарас Кремінь
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до українських телеканалів з закликом вести етери виключно державною мовою.
Кремінь зреагував на численні звернення українців та звернувся до мовників загальнонаціональних телевізійних каналів “Рада”, “24 канал”, “5 канал”, “Прямий”, “Еспресо”, “Ми – Україна”, Національної суспільної телерадіокомпанії України, медіагруп “1+1 Media” “Starlight Media”, “Inter Mеdia Group” з проханням розглянути можливість достроково забезпечити реалізацію положень Закону України “Про медіа” щодо застосування державної мови в етері телевізійних медіа.
Мовиться про застосування виключно української мови або здійснення дублювання, озвучення або переклад українською мовою із застосуванням синхронного або послідовного перекладу виступів та реплік учасників програм, які використовують російську мову.
“Зараз чинне законодавство України дозволяє використання недержавної мови в прямому телеефірі україномовних програм. Але враховуючи збройну агресію Російської Федерації проти України, історичне рішення Конституційного Суду, а також важливість реалізації прав громадян України на отримання інформації державною мовою пропоную телеканалам, не чекаючи липня 2024 року, використовувати виключно українську мову у своїх ефірах”, – зазначив Тарас Кремінь.
- Громадський український активіст Геннадій Друзенко заявив, що телеканал “Рада” у своєму репортажі навмисно приховав лого та напис “Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова” на футболках медиків, щоб “вдати, що на штабі працюють лише військові”.
Сухопутна частина ворожого угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580 тисяч російських військових.
Суд виніс вирок закарпатському депутату, який торік у грудні підірвав гранати у залі сільради. Він проведе за ґратами решту життя.
На так звану “тисячу Зеленського” для всіх українців цього року витратять 5 мільярдів гривень. У 2025 році на програму планують виділити 10 мільярдів гривень.
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не виконуватиме ордер Міжнародного кримінального суду щодо арешту прем’єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу та запросив його з візитом.