Зеленський провів засідання Ставки: обговорили ситуацію на фронті та виробництво зброї

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram

Сьогодні, 12 жовтня, президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого обговорили ситуацію на фронті, виробництво озброєння та ситуацію на Близькому Сході.

Під час засідання про ситуацію на фронті президент заслухав доповіді головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського, командувача оперативно-стратегічного угрупування військ “Таврія” Олександра Тарнавського.

Командувачі розповіли про ситуацію на основних напрямках – сході та півдні. А також про захист наших позицій й кроки ЗСУ вперед.

“Друге – українське виробництво зброї та техніки, постійне нарощування обсягів. Мінстратегпром має чітке завдання представити програму забезпечення українською зброєю за всіма ключовими потребами – від ракет і дронів – до бронетехніки та снарядів. За окремими елементами такої програми вже були доповіді. Хороші результати. Будуть більш значущі”, – повідомив глава держави.

Відтак зазначив, що окреме доручення дав міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову та міністру оборони Рустему Умєрову щодо максимальної цифровізації постачань для сил оборони.

“Третій пункт – ситуація на Близькому Сході. Комплексний аналіз від голови Служби зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка. Враховуємо всі чинники, дбаємо про інтереси наших громадян у регіоні та працюємо з партнерами заради недопущення ширшої дестабілізації”, – резюмував Володимир Зеленський.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.