В Україні планують до 2030 року скоротити гендерний розрив в оплаті праці з 18,6% до 13,6%

Джерело: Міністерство економіки України

Міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила, що до 2030 року в Україні планують скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок з 18,6% до 13,6%.

Міністерство економіки розробило Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року та презентувало її у травні цього року.

Своєю чергою, 15 вересня уряд ухвалив стратегію та затвердив операційний план заходів з її реалізації на 2023-2025 роки.

Завдяки імплементації стратегії планується досягти трьох ключових цілей:

  • удосконалити законодавство про рівну оплату праці;
  • сприяти подоланню стереотипів і дискримінації щодо професій за ознакою статі;
  • створити сприятливі умови для зручного поєднання сімейних і професійних обов’язків.

“Наша стратегія також має вимірювальну мету – до 2030 року ми хочемо скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок на 5 в.п., тобто з 18,6% до 13,6%. Після перемоги Україна має стати країною без бар’єрів та без упереджень. Національна стратегія подолання гендерного розриву в оплаті праці – лише один з інструментів переходу нашого суспільства на нові стандарти”, – сказала очільниця Мінекономіки.

За її словами, від травня Міністерство економіки вже почало реалізовувати цю стратегію і досягло перших результатів: 

  • Міністерство економіки підготувало проєкт Трудового кодексу;
  • Партнери — UN Women Ukraine – невдовзі розпочнуть всеукраїнську комунікаційну компанію;
  • Було відновлено перевірки Держпраці;
  • Уряд подав заявку на приєднання до рекомендації Ради ОЕСР щодо забезпечення гендерної рівності у сферах освіти, зайнятості й підприємництва;
  • Міністерство економіки реалізує грантову програму “єРобота”, яка сприяє залученню жінок, у тому числі дружин ветеранів, до розвитку підприємництва. Більшість переможців за програмою складають жінки.

 

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.