В Україні за останні 7 років розрив між зарплатами чоловіків і жінок скоротився на 7,4%
Джерело: Міністерство економіки України.
За даними Міністерства економіки України, за останні 7 років розрив між зарплатами чоловіків і жінок скоротився на 7,4%.
В Україні, згідно з даними Держстату, у 2021 році жінки заробляли в середньому на 18,6% менше, ніж чоловіки. Цей показник суттєво скоротився за останні 7 років – ще у 2015 році він складав 26%.
Очільниця Мінекономіки зазначила, що рівність оплати праці та однаковий доступ до керівних посад жінок та чоловіків – один із інструментів, який допоможе Україні відновити кадровий потенціал після перемоги.
Відтак, Мінекономіки вже розробило Національну стратегію щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року, яку найближчим часом має прийняти уряд.
“Прийняття і реалізація Національної стратегії щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року допоможе уряду вдосконалити законодавство про рівну оплату праці, осучаснити трудове законодавство і прийняти закон “Про працю”, – зазначила міністерка економіки.
Вона також додала, що, зокрема, з’явиться принцип рівної оплати праці за аналогічну роботу або працю рівної цінності, незалежно від гендеру. Якщо роботодавець їх порушуватиме, працівник зможе захистити свої права у суді.
Серед завдань стратегії – також подолання стереотипів і дискримінації за ознакою статі. Для цього уряд ініціює інформаційну кампанію для жінок “Звісно, зможеш”, яка нагадуватиме, що жінки мають право отримувати не меншу винагороду за свою працю, ніж чоловіки.
- Для того, щоб реалізувати післявоєнне відновлення, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 млн працівників на ринок праці.
- За шість місяців БЕБ відшкодувало державі 1,6 млрд грн. У Бюро економічної безпеки України підбили підсумки роботи відносно протидії тіньовим схемам та негативним явищам в економіці країни за шість місяців з початку 2023 року.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.