У Європі занепокоєні поширенням клопів з Франції – CNN

Джерело: CNN
Під час “Тижня моди”, який відбувався з 25 вересня по 3 жовтня, почали з’являтися повідомлення про поширення клопів у Парижі.
Зокрема, з’явилося декілька відео, на яких шкідники повзають у громадському транспорті.
Налякані модники, які перебували в Парижі, почали документувати свої занепокоєння в соціальних мережах, і невдовзі цю історію також почали підхоплювати основні ЗМІ.
Невдовзі до розмови доєдналися представники Парижа, які пообіцяли вжити заходів, і, як повідомила французька газета Le Monde, партія “Відродження” президента Емманюеля Макрона пообіцяла, що висуне законопроєкт про боротьбу з “лихом” клопів.
“Ніхто не застрахований. Зіткнувшись із нашестям клопів, необхідні скоординовані заходи, які об’єднають органи охорони здоров’я, громади та всі відповідні зацікавлені сторони для запобігання ризику”, – заявив заступник мера Парижа Емманюель Грегуар.
На тлі паніки, що зростала, як серед парижан, так і серед мандрівників, міністр охорони здоров’я Франції Орельєн Руссо закликав громадськість зберігати спокій, заявивши, що “немає причин для загальної паніки” і що “Францію не заполонили клопи”.
Деякі мандрівники почали висловлювати занепокоєння щодо того, що клопи їздять автостопом з Парижа до столиці Великої Британії на потязі Eurostar.
Зокрема, мер Лондона Садік Хан назвав ситуацію “справжнім джерелом занепокоєння” та сказав, що чиновники вживають превентивних заходів, щоб уникнути проблем, з якими зіткнувся Париж.
У CNN зазначили, що важко отримати цифри, які точно документують ситуацію. Одна статистична інформація, яка поширювалася в засобах масової інформації, походить від опитування Anses, Французького агентства з харчових продуктів, навколишнього середовища та гігієни праці та безпеки, яке стверджує, що понад 1 з 10 французьких домогосподарств були заражені клопами протягом попередніх п’яти років.
Однак, як зазначив Джо Ромініцкі, старший менеджер із комунікацій Ентомологічного товариства Америки, “це не входить у контекст і не містить жодних даних за цей рік”.
Крім того, експерти зазначають, що проблема клопів не обмежується лише Парижем і що у новинах можуть перебільшувати та драматизувати ситуацію.
“Клопи справді відродилися, але не настільки, як описано в засобах масової інформації”, — сказав Поллак, який нещодавно повернувся без клопів із двотижневої поїздки до Нідерландів, Бельгії, Люксембургу, Німеччини та Франція.
“Я думаю, що майбутні Олімпійські ігри у Франції можуть певним чином сприяти підвищенню рівня визнання, страху та нагнітання страху”, – зазначив Поллак.
Окрім Лондона, інші західноєвропейські країни, до яких легко дістатися залізницею з Парижа, включно з Нідерландами, стежили за ситуацією. Представники охорони здоров’я Нідерландів повідомили, що в Нідерландах, схоже, немає жодних ознак зараження.
Проте в Бельгії лікарі в Антверпені “б’ють на сполох” про поширення клопів з Парижа.
Тим часом деякі авіакомпанії займають активну позицію. У заяві, наданій CNN Travel, представник Air France сказав, що за останні роки на рейсах не було жодного випадку з клопами, і авіакомпанія дотримується суворих протоколів і рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо знищення комах.
Окрім звичайних процедур очищення, перевізник також запровадив спеціальну процедуру “для розгляду повідомлень про підозру на наявність клопів”, яка містить приземлення літака та виконання хімічної обробки “акредитованим постачальником послуг”.
Зазначається, що одна з можливих переваг недавнього ажіотажу щодо поширення клопів – це те, що ця ситуація нагадала мандрівника про необхідність вживати додаткових заходів, коли справа доходить до маленьких клопів.
Коллін Оклі, письменниця бестселерів з Атланти, сказала CNN Travel, що зараз “категорично не поїде” до Парижа через свій “жахливий” досвід із моторошними клопами у 2006 році. Оклі та подруга, з якою вона жила, змушені були звільнити свою суборенду у Нью-Йорку й залишитися в готелі на три тижні, поки їхню квартиру обробляли від клопів.
“Роками у мене був посттравматичний стресовий розлад. Позбутися від клопів важко — це забирає багато часу, зокрема це дорого”, – сказала Коллін Оклі.
- Компанія Амбер Гальбін, яка займається видобутком бурштину, повідомила, що на родовищі Гальбин, що на Сарненщині, Рівненська область, знайшли камінь з комахою, якій приблизно 30-40 мільйонів років.
- Інвазійні види рослин і тварин ширяться світом із “безпрецедентною швидкістю”. Це становить загрозу не лише екосистемам, куди прибувають чужорідні види, а може завдати шкоди здоров’ю та способу життя людей.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.