Ведуча в етері телемарафону заявила, що поведінка Путіна «схожа на аутизм»

Джерело: телемарафон “Єдині новини”

Телеведуча каналу “Ради” Ольга Нємцова в етері телемарафону порівняла поведінку президента РФ Володимира Путіна з такою, яка “схожа на поведінку при аутизмі”.

Інцидент трапився під час розмови з радником глави Офісу президента Михайлом Подоляком, коли вони обговорили поїздку Путіна до Китаю.

“Людина (Путін) сама собі щось придумала і про ATACMS, і про переговори. І каже абсолютно серйозно: “Ви знаєте, там в Україні ми готові вже сідати за стіл переговорів“. Це ще одна ознака того, що людина вже абсолютно усвідомлює, що є ізолянтом”, — заявив Подоляк.

У відповідь телеведуча заявила, що це “дуже схоже на аутизм”.

Таке порівняння Ольги Нємцової викликало обурення у низку користувачів соцмереж.

Зокрема журналістка Олена Дуб опублікувала цей фрагмент на своїй сторінці у Facebook та запитала, чи можна це вважати нормальним. У коментарях до допису користувачі також розкритикували телеведучу.

“Має відповідати за свої слова. Буде публічна відповідальність – будуть зміни, не буде – все лише погіршуватиметься. Це не просто профнепридатність(бо йдеться не про звичайну професію), а про професію, яка формує громадську думку. Тому і відповідальність вона повинна також понести, зокрема, в публічній площині, щоб більше таких випадків не бувало”, – зазначили у коментарях.

Зреагувала також членкиня комісії журналістської етики Єлизавета Кузьменко. Вона наголосила, що вислів Ольги Нємцової в етері телемарафону – абсолютно недопустимо з точки зору журналістської етики й наших цінностей демократії, що включає повагу до різних людей.

“Порівняти у прямому етері Єдиного марафону диктатора й міжнародного злочинця Путіна й людей з аутизмом. Звідки це? Чому? Це ваша неосвіченість чи це свідомо? Такі слова поширюють упередження до людей з аутизмом, до людей з інвалідністю та можуть містити ознаки мови ворожнечі, а зрештою призвести до дискримінації”, – заявила вона.

ДОВІДКА: Розлади аутистичного спектра (аутизм) – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування.

Міністерство охорони здоров’я наголошує, що аутизм не є хворобою. Такий стан можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

  • Громадський український активіст Геннадій Друзенко заявив, що телеканал “Рада” у своєму репортажі навмисно приховав лого та напис “Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова” на футболках медиків, щоб “вдати, що на штабі працюють лише військові”.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.