В Україні виявили понад 3 тис. випадків зникнення гуманітарної допомоги для військових

Джерело: Державна митна служба України

Державна митна служба України спільно з Міністерством оборони виявили понад 3 тисячі випадків, коли не було підтверджено отримання гуманітарної допомоги військовими частинами.

Створено спільний механізм контролю за отриманням гуманітарних вантажів військовими частинами, який дозволяє оперативно обмінюватися інформацією щодо підтвердження отримання гуманітарної допомоги військовими формуваннями.

Відомо, що протягом перших 9 місяців цього року перевірено понад 9 тисяч фактів переміщення гуманітарних вантажів до 200 військових частин.

У цей період виявили понад 3 тисячі випадків, коли не було підтверджено отримання гуманітарної допомоги військовими частинами.

“З метою припинення виявлених порушень митного законодавства та притягнення винних осіб до адміністративної або кримінальної відповідальності митники направили 387 повідомлень про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого ст. ст. 190, 358, 201-2 Кримінального кодексу України, а також складено 320 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги”, – зазначають в Держмитслужбі.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.