Україна взяла участь у саміті Коаліції шкільного харчування у Парижі
Джерело: МОЗ України
Україна взяла участь у глобальному саміті Коаліції шкільного харчування, яка об’єднує партнерів та уряди понад 90 країн.
Коаліція зʼявилася два роки тому як реагування на наслідки пандемії COVID-19. Тоді 370 мільйонів школярів по всьому світу втратили доступ до щоденного обіду, бо перейшли на дистанційне навчання через пандемію коронавірусу.
А оскільки для деяких дітей шкільний обід був єдиним денним прийомом їжі, на який вони могли розраховувати, це стало справжнім соціальним викликом.
Українська міжурядова делегація представила реформу шкільного харчування, яка реалізується в Україні. Вона розпочалася ще у 2020 році за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
“Нам справді є чим поділитися зі світом, адже нашу реформу шкільного харчування не зупинила ні пандемія, ні повномасштабна війна”, – зазначили у МОЗ.
Плани та цілі, які ставить перед собою українська команда реформи шкільного харчування, чітко збігаються з візією Коаліції шкільного харчування.
Головною метою реформи в Україні є забезпечення рівного доступу до якісного та поживного харчування учнів в усіх закладах освіти, незалежно від їхнього місця проживання.
У відомстві наголосили, що наступним кроком для України стане членство в Коаліції.
- У цьому році уряд України виділив регіонам 1,5 мільярда гривень для облаштування укриттів у школах.
- Заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків зазначив, що у новому навчальному році до 85% шкіл можуть розпочати роботу очно або у змішаному форматі.
- У Києві вирішили зробити доступ населення до облаштованих укриттів у столичних закладах освіти цілодобовим. Таке рішення ухвалила Рада оборони Києва.
Послуга онлайн-розірвання шлюбу через застосунок “Дія” може стати доступною для усіх українців вже до кінця літа, повідомила заступниця міністра юстиції з питань цифрової трансформації Ольга Рябуха. Нині сервіс перебуває на етапі бета-тестування.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.
Спекотна погода може підвищувати ризик низки серйозних проблем зі здоров’ям – від нападів мігрені до інфарктів, інсультів і теплових ударів. Лікарі закликають не недооцінювати вплив високих температур на організм та уважно стежити за самопочуттям, особливо людям із груп ризику.
У тимчасово окупованому Криму батьки дітей повідомляють про скасування змін та заїздів до міжнародного дитячого центру “Артек”. За їхніми словами, частину груп не допустили до табору.
У Києві, західних і північних областях до кінця 22 червня очікуються грози. Наступного дня така погода пошириться на південні, більшість західних і центральних регіонів країни.