За допомогою телефонних ліній, встановлених під Газою, ХАМАС планували атаку на Ізраїль-CNN
Джерело: CNN
Розвідувальні дані, надані Сполученим Штатам, свідчать про те, що невеликий осередок бойовиків ХАМАС планував смертоносний раптовий напад на Ізраїль, спілкуючись через мережу телефонів, вбудованих у мережу тунелів під Газою, протягом двох років.
Телефонні лінії в тунелях дозволяли оперативникам таємно спілкуватися один з одним і означали, що представники ізраїльської розвідки не могли їх відстежити, повідомили джерела CNN.
Протягом двох років бойовики використовували дротові телефонні лінії для зв’язку та планування операції, але залишилася в темряві, доки не настав час активізуватися та закликати сотні бійців ХАМАС для атаки 7 жовтня, зазначили джерела.
Відомо, що вони уникали використання комп’ютерів або мобільних телефонів протягом дворічного періоду, щоб уникнути виявлення ізраїльської чи американської розвідки.
Розвіддані, надані Ізраїлем офіційним особам США, показують, як ХАМАС приховав планування операції за допомогою старомодних контррозвідувальних заходів, таких як проведення особистих нарад щодо планування та утримання від цифрового зв’язку, сигнали якого ізраїльтяни можуть відстежувати.
Зазначають, що це дає нове розуміння того, чому Ізраїль і США були настільки невпевнені в атаці ХАМАС, у результаті якої щонайменше 1500 бойовиків перетнули кордон із Ізраїлем під час операції, яка вбила щонайменше 1400 ізраїльтян.
- Згідно з аналітичними даними компанії Elliptic, фінансування терористичного угруповання ХАМАС від зовнішніх джерел частково йшло через російську криптобіржу Garantex.
- Під час нападу на Ізраїль 7 жовтня бойовики ХАМАСу, ймовірно, використовували зброю з Північної Кореї. На це вказують відео, записані самими ж терористами, а також трофеї, захоплені Ізраїлем під час тих подій.
- Солдати вилучили комп’ютерні файли, що містять інструкції щодо приготування хімічної зброї на основі ціаніду на тілі бойовика ХАМАС.
- Відомо, що бойовики ХАМАС, які здійснили несподіваний напад 7 жовтня на Ізраїль, були під впливом каптагону – синтетичного стимулятора амфетамінного ряду, який таємно вироблявся в Південній Європі.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 246 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.