Бойовики ХАМАСу були під дією наркотиків під час нападу на Ізраїль – JP

Джерело: The Jerusalem Post

Відомо, що бойовики ХАМАС, які здійснили несподіваний напад 7 жовтня на Ізраїль, були під впливом каптагону – синтетичного стимулятора амфетамінного ряду, який таємно вироблявся в Південній Європі.

Таблетки вилучено з кишень багатьох терористів, які загинули на ізраїльській землі.

Зазначають, що цей наркотик, який також називають “кокаїн для бідних”, дозволяв терористам здійснювати жахливі вчинки з відчуттями спокою та байдужості, а також підтримувати їх у стані пильності протягом тривалого часу.

Каптагон став відомим у 2015 році, коли було виявлено, що його використовують бойовики ІДІЛ для придушення страху перед проведенням терористичних операцій. 

Коли вплив терористичних організацій, таких як ІДІЛ, зменшився, Ліван і Сирія почали виробляти та розповсюджувати наркотики у великих масштабах.

Газа, зокрема, стала популярним ринком для наркотиків, особливо серед залежних молодих людей.

Каптагон належить до сімейства амфетамінів і спочатку був розроблений для лікування розладів уваги, нарколепсії та депресії. Попри високу залежність від нього і потенціал індукції психотичних реакцій, він продовжує користуватися популярністю на Близькому Сході завдяки своїй доступності та простоті виробництва. У бідніших країнах препарат можна придбати за долар-два, а в заможніших країнах він може коштувати до 20 доларів за таблетку. 

Його основні ефекти включають збудження, почуття ейфорії, зменшення потреб у сні, пригнічення апетиту та забезпечення тривалої енергії.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.

Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.

21 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав схвалення Конгресом США законопроєкту про надання військової допомоги Україні на понад 61 млрд доларів.