Бойовики ХАМАСу були під дією наркотиків під час нападу на Ізраїль – JP
Джерело: The Jerusalem Post
Відомо, що бойовики ХАМАС, які здійснили несподіваний напад 7 жовтня на Ізраїль, були під впливом каптагону – синтетичного стимулятора амфетамінного ряду, який таємно вироблявся в Південній Європі.
Таблетки вилучено з кишень багатьох терористів, які загинули на ізраїльській землі.
Зазначають, що цей наркотик, який також називають “кокаїн для бідних”, дозволяв терористам здійснювати жахливі вчинки з відчуттями спокою та байдужості, а також підтримувати їх у стані пильності протягом тривалого часу.
Каптагон став відомим у 2015 році, коли було виявлено, що його використовують бойовики ІДІЛ для придушення страху перед проведенням терористичних операцій.
Коли вплив терористичних організацій, таких як ІДІЛ, зменшився, Ліван і Сирія почали виробляти та розповсюджувати наркотики у великих масштабах.
Газа, зокрема, стала популярним ринком для наркотиків, особливо серед залежних молодих людей.
Каптагон належить до сімейства амфетамінів і спочатку був розроблений для лікування розладів уваги, нарколепсії та депресії. Попри високу залежність від нього і потенціал індукції психотичних реакцій, він продовжує користуватися популярністю на Близькому Сході завдяки своїй доступності та простоті виробництва. У бідніших країнах препарат можна придбати за долар-два, а в заможніших країнах він може коштувати до 20 доларів за таблетку.
Його основні ефекти включають збудження, почуття ейфорії, зменшення потреб у сні, пригнічення апетиту та забезпечення тривалої енергії.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
- Високопосадовець ХАМАСу Мусса Абу Марзук заявив, що угруповання тримає в заручниках близько 130 ізраїльтян, включаючи високопоставлених армійських посадовців.
- Представники терористичного угруповання ХАМАС заявили, що готові відпустити полонених, яких бойовики захопили під час нападу на Ізраїль. Це стане можливим лише за умови припинення ударів по Сектору Гази.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.