Українські пілоти почали навчання на F-16 в Аризоні
Джерело: Air & Space Forces
США розпочали навчання українських пілотів на F-16, 25 жовтня повідомив представник ВПС.
Нагадаємо, українські пілоти, які прибули до Сполучених Штатів минулого місяця для участі в курсах англійської мови на авіабазі Лекленд у Техасі, склали свій перший іспит на знання англійської мови та переїхали на базу національної гвардії Морріс в Арізоні.
За словами представника служби, на початку цього тижня “невелика кількість” українських пілотів почала навчання у 162 крилі ВПС Національної гвардії штату Аризона з “основ F-16”.
Навчальна програма буде відповідати базовим знанням і навичкам кожного пілота і, як очікується, триватиме кілька місяців, — пояснив представник ВПС США в заяві, наданій журналу Air & Space Forces.
162- е крило готує пілотів на базі національної гвардії Морріс. Це єдиний підрозділ у ВПС США, якому доручено навчати іноземних пілотів на F-16 у межах своєї повсякденної місії. На базі пройшли відповідне тренування пілоти з понад двох десятків країн.
Звичайний курс підготовки F-16 триває близько шести місяців. Однак офіційні особи США зазначили, що українські пілоти навряд чи будуть дотримуватися стандартної моделі, оскільки курс відповідатиме потребам України захистити своє небо від російських літаків, безпілотників і ракет.
Європейські країни також навчають українських пілотів керувати F-16.
Підготовка пілотів F-16, як правило, охоплює значну кількість аудиторних занять і тренажерів, а також тренування в повітрі. Пілоти також мають пройти навчання англійської мові, яке розпочалося минулого місяця.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- Володимир Зеленський за результатами переговорів із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Оттаві заявив, що цінує рішення Канади приєднатися до підготовки українських пілотів на F-16.
- Нині все більше країн долучаються до “літакової коаліції”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.