Процес навчання українців на винищувачах F-16 «зрушився дуже серйозно з місця» — речник
Джерело: телемарафон
Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат заявив, що нині етап підготовки до навчання українських пілотів на літаках-винищувачах F-16 “зрушився дуже серйозно з місця”. Він наголосив, що більше країн долучаються до “літакової коаліції”.
Серед держав є ті, що проводитимуть і мовну підготовку. Інші ж країни будуть безпосередньо навчати пілотів на винищувачах.
За його словами, Повітряні сили не можуть відповісти на питання скільки пілотів і літаків у результаті отримують. Не кожна з країн хоче особливо деталізувати той процес, який відбувається у неї на території.
“Тому лише можу запевнити, що процес дійсно таки зрушився дуже серйозно з місця. Він і не був на місці, але він набув обертів, скажемо так. І льотчики навчаються і проходять підготовку. Я думаю, про це будуть подальші заяви вже від лідерів країн”, — розповів Ігнат.
- Речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що з вересня українські пілоти почнуть підготовку на F-16 в США та у Великій Британії. Він також підтвердив, що з кінця серпня українські пілоти проходять навчання на F-16 у Данії.
- 15 вересня уряд Бельгії підтвердив, що країна візьме участь у підготовці українських пілотів на винищувачах F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- 24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.