Пентагон: США проведуть тренування українських пілотів на F-16 у жовтні

Джерело: брифінг
24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
Райдер зазначив, що після навчання пілотів англійською мовою у вересні, очікується, що в жовтні розпочнеться підготовка на F-16 на базі Національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Арізона.
Хоча ми не маємо конкретних цифр стосовно того, скільки українців візьме участь у цьому тренінгу, очікуємо, що в ньому братимуть участь кілька пілотів і десятки супроводжувачів, — додав він.
Навчання англійською мовою є критично важливим для пілотів, які тренуються пілотувати американські реактивні літаки четвертого покоління, оскільки всі посібники та прилади англійською.
Місія 162-го винищувального крила Повітряних сил Національної гвардії Аризони полягає в навчанні міжнародних партнерів на F-16. Підрозділ вже провів навчальні курси для пілотів з 25 різних країн.
Райдер зауважив, що навчання у США доповнить підготовку пілотів і технічного персоналу, яка вже триває в Європі, і що Пентагон “залишатиметься в тісній консультації” з Данією та Нідерландами, які очолюють коаліцію союзників.
Україна передала список із приблизно 32 пілотів, які готові розпочати навчання на винищувачах, повідомив CNN офіційний представник США.
Пілоти разом з деяким персоналом, який пройде навчання з обслуговування літака, можуть прибути до США вже наступного місяця, зазначив посадовець. Після завершення мовного курсу українські пілоти зможуть розпочати навчання на F-16.
Поки неясно, скільки часу знадобиться, щоб навчити пілотів, які раніше літали на радянських винищувачах, керувати сучасними західними літаками.
Раніше міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що українські пілоти та технічний персонал вже розпочали навчання на винищувачах. Він додав, що “мінімальний термін” навчання — шість місяців, однак, скільки триватиме курс, вирішуватимуть викладачі.
Речник ВПС України заявив, що F-16 можуть “змінити хід подій” і дозволити Києву досягти “переваги в повітрі на окупованих територіях”.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- За інформацією ЗМІ, перша група з шести українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.