З вересня українські пілоти почнуть підготовку на F-16 у США, – речник Повітряних сил
Джерело: Юрій Ігнат в інтерв’ю NV
Речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що з вересня українські пілоти почнуть підготовку на F-16 в США та у Великій Британії. Він також підтвердив, що з кінця серпня українські пілоти проходять навчання на F-16 у Данії.
У вересні на авіабазі в Техасі (США) розпочнеться “мовна” підготовка українських пілотів і технічного персоналу до навчання на винищувачах F-16.
“США вже дали дозвіл. Ми цього довго чекали. Де, як не у США? У них найкраща база підготовки пілотів. Тому ми дуже розраховуємо саме на Сполучені Штати, бо там є і інструктори, і база, і можливості для того, щоб більше охопити пілотів”, – сказав Ігнат.
За його словами, кількість країн, де буде проходити це навчання, лише збільшуватиметься.
“У Великій Британії вчаться молоді випускники, у них буде більш довготривала підготовка, вони не мають досвіду бойового. А пілоти досвідчені поїхали [до Данії] і вже виконують ту програму, яку їм запропонували наші партнери”, – пояснив Ігнат.
Речник Повітряних сил також зазначив, що пілотів відправлятимуть на навчання “хвилями”, оскільки частина з них продовжуватиме виконувати бойові завдання в Україні.
- 15 вересня уряд Бельгії підтвердив, що країна візьме участь у підготовці українських пілотів на винищувачах F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- 24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
- На думку українських офіційних осіб, вже на початку лютого невелика група бойових пілотів буде готова до польотів на винищувачах F-16.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.