З вересня українські пілоти почнуть підготовку на F-16 у США, – речник Повітряних сил
Джерело: Юрій Ігнат в інтерв’ю NV
Речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що з вересня українські пілоти почнуть підготовку на F-16 в США та у Великій Британії. Він також підтвердив, що з кінця серпня українські пілоти проходять навчання на F-16 у Данії.
У вересні на авіабазі в Техасі (США) розпочнеться “мовна” підготовка українських пілотів і технічного персоналу до навчання на винищувачах F-16.
“США вже дали дозвіл. Ми цього довго чекали. Де, як не у США? У них найкраща база підготовки пілотів. Тому ми дуже розраховуємо саме на Сполучені Штати, бо там є і інструктори, і база, і можливості для того, щоб більше охопити пілотів”, – сказав Ігнат.
За його словами, кількість країн, де буде проходити це навчання, лише збільшуватиметься.
“У Великій Британії вчаться молоді випускники, у них буде більш довготривала підготовка, вони не мають досвіду бойового. А пілоти досвідчені поїхали [до Данії] і вже виконують ту програму, яку їм запропонували наші партнери”, – пояснив Ігнат.
Речник Повітряних сил також зазначив, що пілотів відправлятимуть на навчання “хвилями”, оскільки частина з них продовжуватиме виконувати бойові завдання в Україні.
- 15 вересня уряд Бельгії підтвердив, що країна візьме участь у підготовці українських пілотів на винищувачах F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- 24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
- На думку українських офіційних осіб, вже на початку лютого невелика група бойових пілотів буде готова до польотів на винищувачах F-16.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.