Суд визнав, що УПЦ МП незаконно користується майном Єлецького монастиря

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Господарський суд Чернігівської області підтвердив позицію Міністерства культури щодо того, що УПЦ МП незаконно користується майном Єлецького монастиря.
Сьогодні, 26 жовтня 2023 року, Господарський суд Чернігівської області прийняв рішення у справі за позовом Управління Чернігівської єпархії Української православної церкви до Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів Стародавній” та відмовив у задоволенні позовних вимог щодо визнання договору поновленим.
Відтак, суд погодився з позицією МКІП та НАІЗ “Чернігів Стародавній”, що договір про строкове спільне безоплатне користування комплексом споруд від 2016 року не вважається поновленим.
Відповідно до цього, з 15 вересня 2021 року і досі Управління Чернігівської єпархії УПЦ незаконно і без будь-якої правої підстави користується державним майном.
Мовиться про приміщення пам’ятки архітектури національного значення – Єлецького монастиря, до складу якого також входять Успенський собор, Північні келії, Східні келії, Південно-західні келії та Мури з брамами.
- Суд зобов’язав Українську православну церкву Московського патріархату покинути приміщення Михайлівської церкви у Київській області.
- Настоятеля храму УПЦ МП, який входив до агентурного апарату ФСБ РФ і збирав розвіддані про систему оборони Сумщини, засудили до 15 років позбавлення волі.
- Настоятелю одного з храмів Ізюмської єпархії УПЦ МП, який освячував техніку російських окупантів й підтримував дії РФ, повідомлено про підозру.
У Києві активісти зафіксували незаконні роботи на території пам’ятки культурної спадщини – палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Міністерство культури запевнило, що жодних дозволів не надавало. Забудовника вже оштрафували, роботи на об’єкти зупинили.
Ізраїль розглядає можливість нової військової операції проти Ірану, якщо отримає докази про відновлення програми зі збагачення урану, повідомляють поінформовані джерела.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
Адміністрація президента США Дональда Трампа позбавила ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” статусу іноземної терористичної організації.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.