Клірика УПЦ МП, який співпрацював з ФСБ РФ, засудили до 15 років ув’язнення

Джерело: СБУ

Настоятеля храму УПЦ МП, який входив до агентурного апарату ФСБ РФ і збирав розвіддані про систему оборони Сумщини, засудили до 15 років позбавлення волі.

Насамперед ворога цікавили геолокації підрозділів ЗСУ та установчі дані посадовців військово-цивільних адміністрацій у Шосткинському районі.

Контррозвідка СБУ затримала російського агента у рясі в березні цього року під час спроби передачі розвідінформації до ФСБ.

За матеріалами української спецслужби суд призначив йому 15 років позбавлення волі.

Як встановило слідство, клірика дистанційно завербували агресори після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

У поле зору окупантів він потрапив через свої прокремлівські погляди, які неодноразово оприлюднював серед свого оточення, зокрема під час спілкування з парафіянами церкви.

Для збору розвідувальних відомостей зрадник намагався використовувати місцевих жителів, у яких випитував потрібну йому інформацію під виглядом побутових розмов.

Також він фіксував локації українських захисників, коли їздив територією прикордонного регіону.

Одержану розвідінформацію російський агент передавав своєму куратору з ФСБ через анонімні месенджери, використовуючи текстові повідомлення та медіафайли об’єктів з прив’язкою до місцевості.

При обшуках за адресою проживання клірика та у храмі УПЦ МП виявлено мобільні телефони, якими він спілкувався з агресором, а також прокремлівську літературу.

На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.