Генасамблея ООН схвалила резолюцію про «гуманітарне перемир’я» в Газі

Джерело: Anadolu Agency

Генеральна Асамблея ООН у п’ятницю, 27 жовтня, схвалила резолюцію, яка закликає до негайного “довговічного та стійкого гуманітарного перемир’я” в Газі. 

Проєкт резолюції, який представили майже 50 країн, у тому числі Туреччина, Палестина, Єгипет, Йорданія, Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), підтримали 120 голосами “за”, 45 утрималися, а 14 голосів,  включаючи Ізраїль і Сполучені Штати, “проти”.

Резолюція засудила “всі акти насильства проти палестинських та ізраїльських цивільних осіб, включаючи всі акти терору та невибіркових нападів, а також усі акти провокації, підбурювання та руйнування”.

В проєкті резолюції також вимагають, щоб “усі сторони негайно і повністю дотримувалися своїх зобов’язань за міжнародним правом”.

Наголошуючи на необхідності захисту цивільних осіб “відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини”, закликають до “негайного та безумовного звільнення всіх цивільних осіб, які незаконно утримуються в полоні”.

У резолюції наголошується на важливості “недопущення подальшої дестабілізації та ескалації насильства в регіоні”.

Це також сталося після того, як Рада Безпеки ООН за 10 днів наклала вето на чотири різні проєкти резолюцій.

Проте, на відміну від Ради Безпеки, в Генеральній Асамблеї немає права вето, тому резолюцію було однозначно прийнято.

Хоча резолюції ради є юридично обов’язковими, резолюції Асамблеї – ні, але вони служать важливим індикатором світової думки. 

Через понад три роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну енергетична безпека Європи залишається вразливою. Під час кризи 2022–2023 років США частково заповнили дефіцит постачання, надавши скраплений газ. Але нині, з огляду на торгові амбіції Дональда Трампа, який використовує енергоресурси як інструмент тиску, бізнес у ЄС побоюється нової залежності — вже від США.

Історія Інтернаціональних легіонів оборони України налічує більше трьох років, складається з тисяч бойових зіткнень, сотень складних місій, участі у звільненні десятків населених пунктів, щоденної бойової роботи і багатьох яскравих перемог. Інтернаціональні легіони оборони України діють у формі окремих батальйонів, що підпорядковуються Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України. За цей час у лавах Інтернаціональних легіонів пліч-о-пліч з українцями воювали проти російських загарбників представники більш ніж 75 країн світу. 

Північна Корея, ймовірно, зводить найбільший та найсучасніший військовий корабель у своїй історії — про це свідчать супутникові знімки, зроблені 6 квітня компаніями Maxar Technologies і Planet Labs. Судно будується на верфі у Нампо, на західному узбережжі країни, приблизно за 60 км від Пхеньяна.

Як стверджують в журналі Health, деякі міфи щодо харчування можуть бути не лише застарілими, а й шкідливими для вашого здоров’я.

Центральне розвідувальне управління США оприлюднило документ, в якому йдеться про напад інопланетян на радянських військових, що стався у 1989 або 1990 році.