Прем’єр Нідерландів зацікавлений у посаді генсекретаря НАТО – Politico
Джерело: Politico
Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив сьогодні, 28 жовтня, що не виключає вступу на посаду глави оборонного альянсу НАТО.
В ефірі голландського радіо він сказав, що посада генерального секретаря НАТО для нього “дуже цікава”.
Рютте, який планував залишити внутрішню політику після виборів у Нідерландах в листопаді, раніше заявляв, що він не зацікавлений у тому, щоб взяти на себе таку важливу міжнародну роль, як лідер НАТО.
Але в суботу Рютте заявив, що бути головою оборонного альянсу означатиме, що він “все ще може зробити свій внесок”.
Рютте, одного з лідерів Європи з найдовшим терміном перебування на посаді , пов’язували з низкою вищих посад, зокрема постом у НАТО.
Єнс Столтенберг, який очолює НАТО з 2014 року, влітку погодився залишитися на посаді до жовтня 2024 року.
- Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.