РФ посилює воєнну цензуру в університетах: британська розвідка назвала причину

Джерело: Міноборони Великої Британії

Російська влада продовжує посилювати воєнну цензуру в університетах країни напередодні президентських виборів, запланованих на березень 2024 року.

За словами аналітиків, в середині жовтня 2023 року Міністерство освіти й науки Росії наказало університетам уникати відкритого обговорення будь-яких “негативних політичних, економічних і соціальних тенденцій” у Росії під час академічної діяльності.

Фахівці вважають, це є подальшим обмеженням інформаційного простору в РФ під час війни та ускладнює відкрите обговорення політичних питань.

Водночас, на думку експертів, у довгостроковій перспективі це сприятиме тенденції формування російської політики в “ехокамері” політично прийнятних, прокремлівських поглядів”.

“Цілком ймовірно, що Кремль прагне ще більше придушити негативні погляди на “спеціальну військову операцію” напередодні передбачуваної кандидатури президента Володимира Путіна на переобрання в березні 2024 року”, – йдеться в огляді.

  • Глава російського регіону Чечні та близький соратник глава РФ Володимира Путіна Рамзан Кадиров, запропонував, аби президентські вибори, що мають відбутися в березні наступного року, були або відкладені через війну проти України, або обмежені одним кандидатом – Путіним.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.