Майбутні вибори в РФ: Кадиров запропонував виключити суперників Путіна

Джерело: Reuters

Глава російського регіону Чечні та близький соратник глава РФ Володимира Путіна Рамзан Кадиров, запропонував, аби президентські вибори, що мають відбутися в березні наступного року, були або відкладені через війну проти України, або обмежені одним кандидатом – Путіним.

Керівник Кремля, якому виповнився 71 рік, заявив, що не оголошуватиме, чи братиме участь у виборах, до того, як парламент призначить вибори, які за законом мають провести у грудні.

Путін домінував у Росії понад два десятиліття і, придушивши всю значну політичну опозицію, майже напевно “виграє” вибори і, як багато хто очікує, продовжить своє перебування в Кремлі до 2030 року, зазначає агентство.

Одначе, невдачі Росії у війні проти України зробили події менш передбачуваними.

Пропагандистське інформаційне агентство “РИА” нещодавно повідомило, що Кадиров виступив 7 жовтня на мітингу в центрі Грозного, який зібрав 25 000 осіб, щоб відзначити день народження Путіна.

Я пропоную зараз, поки йде “військова спецоперація”, одноголосно прийняти рішення про те, що на виборах у нас буде один кандидат — Володимир Володимирович Путін. Або тимчасово скасувати вибори, тому що сьогодні більше ніхто не міг би захистити нашу країну, – заявив Кадиров, протеже Путіна, який підвищив свій суспільний авторитет після початку повномасштабної війни.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).